Počasí dnes20 °C, zítra19 °C
Sobota 11. května 2024  |  Svátek má Svatava

Budějovičtí vyválčili tři body na Kladně

V pěti dnech čekaly hokejisty ČEZ Motor České Budějovice dva těžké zápasy. První duel se konal v Budvar aréně, kde domácí vyhráli s Karlovými Vary 2:1 po samostatných nájezdech. K dalšímu kolu WSM ligy zavítal Motor na led Kladna, který patří do týmů „silné čtyřky“. Budějovičtí rozhodli utkání necelé čtyři minuty před koncem a odvezli si tři body za výhru 2:1.

První třetinu utkání mezi Kladnem a Českými Budějovicemi provázely emoce. Začátek zápasu se nesl ve vyrovnaném tempu, ale první velkou šanci si připsali kladenští hráči. Zikmund se dostal do dobré palebné pozice, avšak trefil jen horní tyč. Přesto se jako první prosadili Budějovičtí. Novák obkroužil branku Kopřivy a našel volného Vlastimila Dostálka, jenž se z gólové šance nemýlil a poslal svůj tým do vedení. Hra dále pokračovala a Středočeši dostali možnost k vyrovnání, když hráli dvě početní hry během krátké doby. Nejdříve měli velkou šanci jihočeští hráči, ale přečíslení dva na jednoho dobře vychytal kladenský gólman. Krátce nato se hokejisté domácího týmu prosadili. Patrik Machač ujel obráncům, objel si branku a Gába si puk srazil do branky. Do konce třetiny bylo k vidění ještě několik osobních soubojů, ovšem nic závažného si již nestalo.

Ihned na začátku druhé periody dostal pukem nepříjemně do obličeje Kučný, ale po krátké pauze byl schopen pokračovat ve hře. Druhá třetina již nebyla tolik atraktivní, jako ta první. vyložených šancí bylo pomálu. Středočeši se dostali do přečíslení dva na jednoho, avšak finální přihrávku skvěle srazil jeden z budějovických obránců. Jednu větší šanci si připsal také Motor, ale ani jemu se v této třetině skórovat nepodařilo. Do druhé části se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ani třetí třetina neprobíhala ve velkém tempu. Oba týmy se pokoušely o střely, avšak o ty nebezpečná byla nouze. První větší šanci si připsalo Kladno, kdy Kaut byl blízko vstřelení vedoucí branky, ale nedokázal zvednout kotouč nad Gábu. Šanci rozhodnou utkání dostali Českobudějovičtí, když pět minut před koncem třetí třetiny dostali možnost přesilové hry. A Jihočeši se v ní prosadili. Miloslav Čermák se dostal k odraženému puku a v pohodě zasunul puk do prázdné branky. V závěru utkání ještě domácí tým zkusil hrát bez gólmana, jenže měl problémy s tím, aby se dostal do útočného pásma. Budějovice se tedy ubránily a připsaly si cenné tři body do tabulky ze hřiště nebezpečného soupeře.

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Machač (Pekr) – 7. Dostálek (Martin Novák), 57. Čermák (Galamboš). Rozhodčí: Kašík, Veselý – Štofa, Špringl. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváků: 3 058.

Kladno: Kopřiva – Kehar, Repe, Štich, Zelingr, F. Matula, P. Hořava, Veber – Redlich, T. Kaut, Zikmund – M. Hořava, Machač, Vildumetz – J. Kloz, Svedlund, D. Tůma – Kubík, R. Přikryl, Pekr

České Budějovice: Gába – Kutlák, Kučný, Fillman, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Kachyňa – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – M. Bárta, Vampola, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – Dostálek, Vlček, M. Novák