Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Prostějov deklasoval na svém ledě Motor o pět gólů

Žádná odplata za předchozí prohry se nekonala. Prostějov i podruhé za sebou dokázal poměrně snadno přehrát hokejisty ČEZ Motor České Budějovice, když na svém ledě získal tři body za výhru 7:2. Nejvíce se o výhru Jestřábů zasadil loni ještě budějcký útočník Tomáš Nouza, který si připsal jednu branku a dvě asistence. Za Motor se trefili Mitch Fillman a Lukáš Květoň.

První třetina nabídla rychlý hokej, s mírnou převahou Jihočechů. Ti se tlačili do rychlého zakončení, ale střely Nováka, Galamboše a Nedorosta se neujali. Domácí hráli ze zabezpečené obrany, jednoduše přerušovali útočné akce hostí a do poloviny třetiny se jim to i dařilo. Ovšem v 10. minutě Marek Drtina fauloval kolenem a přesilovka slibovala vyústění optické převahy Motoru. To se mu ovšem díky obětavosti domácích hráčů a výborného Neužila nepovedlo. V 17. minutě si zahráli přesilovku i domácí hráči, ale z žádné z nebezpečných střel nedokázali skórovat. Když už se zdálo, že se první třetina obejde bez gólů, dostal Matouš Venkrbec krásnou nahrávku od Davida Dvořáčka a nedal Kváčovi šanci. Po první třetině stav 1:0.

Druhá třetina začala stejně jako skončila ta první. Jan Starý se po Drtinové průnikové přihrávce dostal do zakončení a prostřelil podruhé Kváču. Domácí příznivci si užívali vedení svého oblíbeného celku a ženou Jestřáby do útoku. Domácí aktivitu tlumí opět vyloučení, které prostějovští zvládají s přehledem a později zasazují prvnímu týmu tabulky další údery. Na 3:0 zvyšuje Dušan Žovinec, který se nejlépe z orientoval před brankou. Poté sice hostující Fillman vymetl levý horní roh Neužilovi branky, ale branko stroj Jestřábů nezastavil. Na 4:1 zvýšil Nouza a Jan Rudovský ukončil druhou třetinu se skóre 5:1.

Třetí třetinu si Jestřábi pohlídali, když nepustili Budějovické do velkého ohrožení domácího brankáře. Střelecky se prosadil i nejproduktivnější hráč ligy Tomáš Divíšek, který vyškolil Jiřího Kučného stahovačkou a zavěsil pod víko. Troufnu si říct, že toto byla stahovačka letošní sezóny! Sedmý gól přidal navrátilec do sestavy Milan Švarc a to už vypadalo pro hosty velmi zle. S takovým debaklem ještě ze soupeřova hřiště neodjížděli. Kosmeticky ještě upravil skóre využitou přesilovkou hostující Květoň. Do konce zápasu se skóre už nezměnilo.

LHK Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)

Branly a nahrávky: 19. Venkrbec (Dvořáček), 22. Starý (M. Drtina), 32. Žovinec (Venkrbec), 36. Nouza (M. Drtina), 40. Rudovský (Nouza), 51. Divíšek (Nouza), 53. Švarc (Dvořáček) – 33. Fillman (Galamboš, Martin Novák), 56. L. Květoň (Galamboš).. Rozhodčí: Dědek, Koziol – Bryška, Novák. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. Diváků: 1 723.

Prostějov: Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, Ščotka, Havlík, Žovinec, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Rudovský – Nestrašil, Prokeš, Švarc – Fiala, V. Meidl, Švec

České Budějovice: Kváča (41. Gába) – Čáp, Kučný, F. Novák, Pýcha, Vráblík, Fillman, Kachyňa – L. Květoň, Pajič, Nedorost – Nejezchleb, Vampola, J. Mikyska – Heřman, Vlček, Jonák – M. Bárta, Galamboš, Martin Novák