Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

V 21. kole Chance ligy se Motor představil na domácím ledě proti Jihlavě. Hosté z Vysočiny sice vedli, ale Jihočeši dokázali otočit vývoj skóre a díky brance Miroslava Holce ze třetí třetiny brali všechny tři body. Série výher se tak natáhla na jedenáct utkání.

Úvodní třetina nabídla vyrovnaný hokej, který přinesl pouze jedinou branku. Radovali se z ní hosté, když Michal Poletín poslal před branku prudkou přihrávku, kterou si bránící hráč domácích srazil do vlastní klece. Skóre utkání mohl ještě před tím otevřít Václav Karabáček, ale samostatný únik neproměnil.

Druhá perioda přinesla rychlý obrat, ale i druhou branku v síti Motoru. Nejprve srovnal na 1:1 Jan Kloz, který se na jih Čech vrátil po hostování v extraligových Pardubicích. Poprvé v zápase do vedení poslal domácí Lukáš Endál, když našel škvírku mezi betony Brože. Po obrovské euforii však zmrazil vyprodanou Budvar arénu Milan Davídek, když tečoval pokus Holého a znovu srovnal.

Poslední třetina nabídla několik gólových šancí na obou stranách. Nejblíže ke skórování měl Miroslav Holec, jenže trefil pouze břevno. Litovat však nemusel dlouho. Za pár minut později se k němu odrazil kotouč a nenápadnou střelou po ledě pokořil Brože. Nakonec to byla branka vítězná a zajistila domácímu celku další výhru.

ČEZ Motor České Budějovice vs HC Dukla Jihlava

Středa, 13. listopadu 2019, 15:47

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC Dukla Jihlava 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. J. Kloz (Endál), 28. Endál (J. Kloz, Pýcha), 55. Holec (Plášil, Šimánek) – 20. Poletín (Chlubna), 35. Davídek (J. Holý). Rozhodčí:Čech, Skopal – Tvrdík, Polonyi. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. Diváci: 6421 (vyprodáno). Střely na branku: 40:25. Zblokované střely: 13:15. Vhazování: 33/69 - 36/69.

Motor: Klouček – Pýcha, Plášil, Vydarený, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Christov, Venkrbec, Holec, M. Novák, J. Kloz, J. Veselý – Šimánek, R. Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Prokeš, Endál – Babka.

Dukla: Jan Brož – Mareš, Staněk, J. Pohl, J. Holý, Černohorský, D. Kolář – Čachotský, Skořepa, Pekr – T. Harkabus, Poletín, Chlubna – Jiránek, Fronk, Anděl – Půža, Lichanec, Davídek.

Autoři | Foto

Štítky Motor, Dukla, zápas, hokej, výhra, doma, FC Vysočina Jihlava, Madeta Motor České Budějovice, Miroslav Holec, 1. česká hokejová liga, Lukáš Endál, Michal Poletín, Jan Brož, Milan Davídek, Václav Karabáček, FK Pardubice