Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Výborná první třetina pomohla Motoru k výhře nad Porubou

První polovinu nadstavbové části zakončil Motor výhrou nad ostravskou Porubou, kterou dokázal porazit především díky povedené první třetině. Ve druhé třetině se sice hostům podařilo snížit, ale gólem do prázdné branky pohřbil budějovický kapitán veškeré naděje hostů na bodový zisk.

Úvodních dvacet minut bylo v režii domácích hokejistů, k čemuž výrazně přispěl i brankář Milan Klouček, který se prezentoval několika bravurními zákroky. Skóre utkání otevřel už po třech minutách a třech vteřinách Connor Allen, když zužitkoval povedené přihrávky od Víta Christova. Druhou branku přidal sám Christov, když se k puku dostal dříve než brankář Kůdela a zavěsil. Povedenou třetinu završil milimetrově přesnou střelou Jakub Babka.

Ve druhé třetině se z poměrně jednoznačného utkání stalo velké drama. Porubě se totiž podařilo snížit, když se trefil Tomáš Gřeš. V závěru druhé třetiny se svěřenci Miloše Holáně dokonce dotáhli na rozdíl jedné branky, protože Filip Dundáček zamířil od modré čáry přesně.

Třetí třetina přinesla dvě velké možnosti na čtvrtou branku v síti Porubu. Nejprve nastřelil Jan Kloz tyč, malou chvíli po něm nedokázal Miroslav Holec trefit odkrytou branku. Zhruba dvě minuty před koncem odvolali hosté brankáře, ale srovnat se jim nepodařilo. Naopak se trefil Pavel Pýcha a upravil na 4:2.

ČEZ Motor České Budějovice vs HC RT Torax Poruba

Středa, 22. ledna 2020, 17:14

ČEZ Motor Č. Budějovice – HC RT TORAX Poruba 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Allen (Christov, Holec), 7. Christov (Venkrbec, Vydarený), 16. Babka (Vydarený), 59. Pýcha – 25. Gřeš (Hudeček), 37. Dundáček (Brodek, M. Hlinka). Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Diváci: 5529. Střely na branku: 32:32. Zblokované střely: 19:15. Vhazování: 37/64 - 27/64.

Motor: Klouček – Pýcha, Suchánek, Vydarený, Svach, Lytvynov, Allen – Christov, Venkrbec, Holec – Babka, Šimánek, Beránek – Michnáč, J. Kloz, Z. Doležal – M. Novák, Gilbert, Endál – Prokeš.

Poruba: Kůdela – Rudl, Husák, D. Krejčí, Pastor, Dluhoš, Dundáček, Šendera – Sikora, Hudeček, Gřeš – Nejezchleb, Kanko, J. Káňa – Ollender, T. Jáchym, Toman – M. Hlinka, Brodek.

Autoři | Foto

Štítky hokej, zápas, doma, výhra, HC RT Torax Poruba, Madeta Motor České Budějovice, Vít Christov, Tomáš Gřeš, Miroslav Holec, Milan Klouček, Pavel Pýcha, Brodek, ČEZ