čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Motor je v extralize. Play-off Chance ligy se hrát nebude

Po sedmi letech strávených v první lize se fanoušci Motoru dočkali. Jejich oblíbený klub postupuje do nejvyšší soutěže, protože zasedání Výkonného výboru Českého hokeje rozhodlo, že kvůli hrozbě koronaviru se nebude hrát play-off, tím pádem do nejvyšší soutěže postupuje vítěz základní části Chance ligy.

Dominantní základní část, rekordní zisk 153 bodů. Motor prožil parádní ročník, ale pečlivě se připravoval na klíčové play off. K němu nakonec vůbec nedojde, protože hrozba koronaviru předčasně ukončila sezonu a na zasedání Výkonného výboru se rozhodlo, že postupujícím se stane právě budějovický klub.

„Přišlo to zvláštní cestou, ale těší nás, jak jsme zvládli základní část. Určitě to mělo vliv při klíčovém hlasování. Pocity jsou jiné, než kdybychom vyhráli play off, ale s tím nic neuděláme. Bezprostřední radost není taková, ale hřeje nás to, jak jsme odehranou část sezony zvládli,“ okomentoval postup do nejvyšší soutěže asistent trenéra Aleš Totter.

Jihočeši tak v extralize nahradí sestupující Kladno a od příští sezony se mohou těšit na nejlepší kluby v České republice. „Jsme rádi, že jsme se vrátili tam, kam patříme. Splnil se sen celého klubu a všech našich fanoušků,“ doplnil Totter.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Jan Homolka

Štítky hokej, Chance liga, Motor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.