čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Václav Prospal se svým trenérským týmem pokračuje

Na tuhle zprávu čekali všichni fandové Motoru. Trenérem a vedoucím sportovního úseku týmu ČEZ Motor České Budějovice zůstává i pro sezonu 2020-21 bývalý vynikající hokejista a dnes už i úspěšný trenér Václav Prospal. Vedení Motoru prodloužilo s ním i jeho trenérským týmem smlouvu o další rok. Do první extraligové sezony po znovuzrození povede mužstvo ten, který dokázal v dresu Českých Budějovic postoupit do nejvyšší soutěže jako hráč i trenér.

Za současné situace se i vedení Motoru chová zodpovědně, a tak neproběhlo obvyklé focení při podpisu smlouvy za účasti celého řídícího aparátu. Václav Prospal akceptoval návrh vedení klubu a nový kontrakt podepsal v Hluboké nad Vltavou, kde bydlí jak on, tak generální manažer Stanislav Bednařík.

Obě strany už dopředu deklarovaly zájem o pokračování stávající spolupráce, a tak zbývalo vyřešit jen detaily. „Jsme moc rádi, že naše spolupráce bude pokračovat. Po této velmi úspěšné sezoně jsme pochopitelně měli velký zájem o to, aby celý trenérský štáb pokračoval. Zbývalo jen, aby Vašek dokázal skloubit rodinnou situaci s prací v Motoru, což se podařilo, a tak se všichni můžeme těšit na následující extraligový ročník," popsal průběh jednání generální manažer Stanislav Bednařík.

Václav Prospal se v letošní sezoně stal sedmým trenérem, který dokázal na lavičce českobudějovického týmu postoupit do nejvyšší soutěže. Společně s legendárním Vlastimilem Hajšmanem je jediným v historii, kdo to dokázal jako hráč i trenér. V extralize ho čeká vůbec první sezona v trenérské pozici. Asistentem zůstává Aleš Totter, brankáře bude mít v gesci Stanislav Hrubec, kondiční přípravu Tomáš Cibulka a videorozbory Zbyněk Rýpar.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Homolka

Štítky hokej, Motor, Václav Prospal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.