Počasí dnes16 °C, zítra21 °C

Devastace od prvních sekund přinesla Motoru další tři body

Výjezd na Kladno se Motoru extrémně vydařil. Miroslav Holec už jedenáct sekund po úvodním buly nastartoval jihočeskou kanonádu, kterou také v 6. minutě na číslici osm ukončil. Zápas, který po celou dobu provázely velmi silné emoce, tak Budějovicím přináší další tři body a tím pádem i druhé místo za pražskou Spartou.

Rytíře po dobře zvládnutém zápase proti pražské Spartě nečekalo na ledě příjemné uvítání. Z časomíry se odkrojilo pouhých jedenáct vteřin a Andrej Košarišťan už lovil kotouč z branky. Hosté se po úvodním vhazování dobře dostali do pásma a Miroslav Holec zakončoval na levé straně do odkryté klece – 0:1. Domácí se mohli vrátit do hry v přesilové hře, při té však nebezpeční nebyli. O mnoho úspěšnější vzápětí nebyli ani Jihočeši, dlouho je to ale mrzet nemuselo. Už za plného počtu hráčů na ledě dostal na pravém kruhu nabito Miroslav Indrák, který se ranou z první nemýlil – 0:2. Kladenští měli ve zbytku třetiny ještě dvě dobré možnosti, pokaždé jim ovšem chyběla potřebná trocha štěstí.

V úvodu druhé části byl k vidění vyrovnaný hokej, bohužel pro domácí si ale Rytíři nadále příliš nerozuměli se svými přesilovkami. Po šesti minutách pak navíc byli nedůrazní v defenzivě a přišel trest. Pavel Pýcha dostal puk zpoza brány mezi kruhy a zakončil naprosto přesně – 0:3. Uběhlo navíc jen 38 sekund a pro domácí bylo ještě hůř. Ondřej Slováček vypálil z vrcholu pravého kruhu a Martin Beránek nabídl svoji hůl ideálně na teč – 0:4. Za Rytíře nastartoval zajímavou akci Nicolas Hlava, Tomáš Pitule však v dobré pozici selhal. To hosté nakládali se svými šancemi nadále skvěle. Vít Christov dostal puk tři minuty před sirénou na levý kruh a vystřelil naprosto přesně – 0:5.

V prvních vteřinách třetí části museli mít Rytíři pořádné deja vu. Tentokrát ale inkasovali „až“ po třinácti vteřinách. Marek Račuk si před brankou nechal přizvednout hokejku a Matouš Venkrbec z bezprostřední blízkosti navýšil – 0:6. Středočeši se ale nakonec branky také dočkali. Martin Kehar zastavil akci soupeře, pronikl po pravé straně až před branku a přihrál Ondřeji Bláhovi, který přidal svoji druhou trefu v přípravě – 1:6. Další snížení mohl obstarat po individuální akci Nicolas Hlava, po jeho neúspěšném pokusu však zavládla radost na druhé straně. Karel Plášil se dostal do úniku a nezaváhal – 1:7. Po chybné rozehrávce gólmana Patery pak Jakub Hajný naservíroval puk před odkrytou klec Tomáši Urbanovi, který nezaváhal – 2:7. Zpestření posléze obstaraly vyhrocené emoce, když u kladenské lavičky shodily rukavice hned tři dvojičky. Z kladenské strany nechyběli v pěstních soubojích Jakub Hajný, Josef Zajíc a Ondřej Mikliš. Českobudějovičtí byli navíc dál nedisciplinovaní a tentokrát už trest přišel. Tomáš Urban dostal puk mezi kruhy a využil výhodu pěti proti třem – 3:7. Půl minuty před koncem pak stanovil konečné skóre ranou z pravé strany Miroslav Holec – 3:8.

Rytíři Kladno – ČEZ Motor Č. Budějovice 3:8 (0:2, 0:3, 3:3)

Branky a nahrávky: 43. O. Bláha (Kehar), 50. Urban (Hajný), 52. Urban (Račuk) - 1. Holec (Christov), 12. Indrák (Toman, Christov), 26. Pýcha (Indrák, Raška), 27. Beránek (Karabáček, Slováček), 38. Christov (Michnáč, Slováček), 41. Venkrbec (Vydarený), 49. Plášil (Raška), 60. Holec (Pýcha). Rozhodčí: Lacina, Pilný - Ganger, Klouček. Vyloučení: 8:9, navíc Hajný, Mikliš a Zajíc (všichni KLA) 10 min., Karabáček a Pavel 10 min. a Beránek (všichni CEB) 5+OK. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7, 3:7, 3:8.

Kladno: Košarišťan - Kehar, Zelingr, Štochl, Sorokin, Mikliš, Zajíc, Ticháček - Hajný, Račuk, Bernat - Guman, Kubík, Routa - Hlava, Pitule, Jelínek - Urban, Filip, O. Bláha

Motor: Patera - Vydarený, Pavel, Pýcha, Plášil, Slováček, Kachyňa - Christov, Venkrbec, Holec - Novák, Gilbert, Toman - Beránek, Michnáč, Karabáček - Raška, Čížek, Indrák

Autoři | Foto hcmotor.cz

Štítky hokej, zápas, Motor, Kladno, Madeta Motor České Budějovice, Miroslav Holec, Rytíři Kladno, HC Sparta Praha, Tomáš Urban, Pavel Pýcha, Vít Christov, Miroslav Indrák, Ondřej Slováček, Marek Račuk