Počasí dnes24 °C, zítra25 °C

Tři branky Motoru za tři a půl minuty přinesly plný bodový zisk

Motor se podruhé v tomto ročníku představil v Brně a chtěl si zapsat třetí výhru v řadě. To se mu podařilo! Proti Kometě udeřil ve druhém dějství třikrát během 215 sekund a soupeř už tento výsledek nezvrátil. Nejplodnější bodový zápas sehrál ve své extraligové kariéře Ondřej Kachyňa, který jednu branku vstřelil a na jednu přispěl asistencí. Motor porazil klub z druhého největšího českého města 5:2.

Motor přijel do Brna v pozitivní náladě a už po deseti vteřinách nebezpečně pálil Ordoš, jemuž Lukeš odolal. Na druhé straně se střelecky projevil Moses, leč Strmeň si s jeho pokusem též poradil. Zanedlouho byl blízko k překonání českobudějovického brankáře brněnský Marcinko. Ještě blíže k otevření účtu měl sám před bránou Jihočechů Zaťovič. Zajímavá šance se udála při Beránkově zakončení, který z předbrankového prostoru ale ke své smůle poslal kotouč pouze do boční sítě. Dva fantastický zákrok předvedl ve dvanácté minutě Strmeň, kterého nepřekonal Moses, když dorážel kotouč po zásahu tyče. Velká šance neskončila gólem ani po snaze Simona. Gazda minutu před první sirénou fauloval Beránka a Motor tak obdržel od soupeře přesilovou hru. Tu ale do konce první dvacetiminutovky neproměnil.

Motor přesilovku z první třetiny využít nedokázal. Zato o tři minuty později ujel po pravém křídle Martin Beránek a střelou na vzdálenější tyč prostřelil Lukeše. O chvíli později se Budějovičtí radovali už podruhé. Téměř zpoza brány poslal Jan Ordoš kotouč před bránu na hůl Adama Kubíka, který střelou pod horní tyč nedal brněnskému brankáři šanci. A to nebylo vše! Motor se radoval potřetí. Po objetí brány Branta Harrise se síť v Lukešově bráně znovu rozvlnila, a tak během necelých čtyř minut Jihočeši třikrát skórovali. A Štěpán Lukeš byl poslán na střídačku na místo Jana Kavana. I na straně Komety se hráči radovali. Z levé strany Strmeně propálil Radek Kučeřík. Obrovské šance měli také Kondelík a následně Hovorka. Ani jeden z nich však budějovické vedení nenavýšil. Po konci druhé periody svítilo na světelné kostce skóre 3:1 ve prospěch týmu z jihočeské metropole.

V prvních pěti minutách stála za zmínku pohledná střela Ďalogy, ale Strmeň si mezírku u tyče, kam kotouč směřoval, pohlídal. Pak byla k vidění příležitost v podobě zkušeného Marcinka, který prověřoval pozornost budějovického strážce branky. Téměř v polovině třetího dějství se o snížení stavu postaral Zdeněk Okál, který si zkušeně obehrál Mikuláše Hovorku a na Jana Strmeně vyzrál. Když Přikryl nedovoleně zasáhl vysokou holí do obličeje Lintuniemiho, měli Brněnští ideální možnost na srovnání v přesilovce. Tu se jim využít nepodařilo a Motor se tak dokázal ubránit v důležité pasáži utkání. A právě Přikryl v padesáté sedmé minutě využil chyby Jana Kavana, který vyjel pozdě z brány. V samostatném úniku budějovický forvard uspěl s kličkou do bekhendu a trefil prázdnou klec. Brno to poté zkusilo i se šesti hráči v poli, bez brankáře. Toho využil Ondřej Kachyňa a zpečetil tak českobudějovickou výhru v poměru 5:2.

HC Kometa Brno – Banes Motor České Budějovice 2:5 (0:0, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Kučeřík (Cingel, Holland), 50. Okál (Holík, Lintuniemi) – 24. M. Beránek (Kachyňa), 26. Kubík (Ordoš), 27. Harris, 57. F. Přikryl (Simon), 59. Kachyňa (F. Přikryl, Valský). Rozhodčí: Kika, Vrba – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 700 (vyprodáno). Střely na branku: 26:30.

Kometa: Lukeš (27. Kavan) – Lintuniemi, Ščotka (A), Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, Kaňák – Flek, Kollár, Zaťovič (C) – Kos, Marcinko (A), Pospíšil – Moses, Cingel, Kohout – Zbořil, Holík, Okál

Motor: Strmeň (Hrachovina) – Hovorka, Gulaši, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Pýcha, Štich – Ordoš, Kondelík (A), Kubík (A) – Gulaš (C), Harris, M. Beránek – Valský, F. Přikryl, D. Simon – Koláček, Toman, Chlubna

Ohlasy po zápasu:

Jaroslav Modrý (Kometa): „Dnes byla pěkná atmosféra, je fajn hrát opět doma před našimi fanoušky. Měli jsme výborný vstup do utkání, ale nebyli jsme za to odměněni, chybí nám tam produktivita. Pak nám to tam trošku napadalo ve druhé třetině, honili jsme to na konci, to jsme nedokázali a přejeme soupeři k vítězství.“

Ladislav Čihák (Motor): „My jsme věděli, že za sebou Kometa nemá povedenou sérii zápasů a že do toho dá všechno. První třetinu jsme byli horším týmem, Kometa velmi dobře napadala, byla silnější v soubojích a my jsme měli štěstí, že gólman nám pochytal jejich šance. Myslím si, že se nám vydařila druhá třetina, kdy nám to tam napadalo a trošku jsme se uklidnili. Nicméně, věděli jsme, že to Kometa nezabalí. Dostali jsme na 3:1, pak na 3:2, tam se ten zápas lámal. My jsme rádi, že jsme to uhráli. Musíme se poučit, že za stavu 3:0 musíme hrát zodpovědněji, tam na nás Kometa naběhla. Rozhodl čtvrtý gól a jsme rádi, že jsme konečně dokázali venku brát všechny tři body.“

Autoři | Foto hcmotor.cz | Zdroj hcmotor.cz

Štítky hokej, extraliga, motor, brno

Tři branky Motoru za tři a půl minuty přinesly plný bodový zisk  |  Hokej  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech