Počasí dnes14 °C, zítra13 °C
Neděle 13. října 2024  |  Svátek má Renáta

Motoru se zápas s Mountfieldem nepovedl a padl o tři góly

Jihočeši nemají dobrý vstup do sezóny. V pátek proti Kladnu přerušili šňůru pěti porážek, když vyhráli 3:0, čímž se odpoutali z poslední příčky. Už jen z toho důvodu potřebují České Budějovice sbírat body. K dalšímu zápasu jel Motor do Hradce Králové. Vůbec se mu ale nepovedly první dvě třetiny, ve kterých dostal tři branky, i když to mohlo být více. V poslední části snížili Jihočeši zásluhou prvního extraligového gólu Mateje Kašlíka, jenže to bylo z jejich strany vše. Mountfield ještě poslal puk do prázdné branky a vyhrál 4:1.

Hradečtí si ani nemohli přát lepší úvodní třetinu. Od samého začátku vzali budějovickou bránu útokem a už ve 43. vteřině zvedal ruce nad hlavu Perret. To bylo ovšem ještě předčasné, z levé strany totiž odkrytý kousek klece netrefil. Z podobných pozic hrozili vzápětí v přesilovce postupně Estephan a Jergl, na gólovou radost si však domácí fanoušci museli ještě do 6. minuty počkat. Právě tehdy totiž napřáhl na modré Mudrák a jeho dělovku ještě Klouček vyrazil před sebe, Oskars Batna se ale se svou dozážkou z úhlu už nemýlil – 1:0.

A východočeská jízda pořád nebrala konce. Rychlonohý Perret měl vzápětí další šanci otevřít svůj gólový účet z úniku, střelu na vyrážečku si však k jeho smůle Klouček pohlídal. Koho už si ale nepohlídal, to byl David Šťastný, jenž se v čase 6:51 zničehonic zjevil mezi kruhy a rychlým klepnutím poslal touš k levé tyči – 2:0. Hokejisty Mountfieldu následně neuzemnilo ani oslabení a před odchodem do kabin stihli svůj náskok ještě navýšit. Dobré napadání Jakuba Poura vedlo v 19. minutě k jeho výletu vstříc českobudějovické svatyni a svým pokusem prostřelil mezi nohama nejen bránícího hráče, ale také brankáře – 3:0

Vývoj první části vedl v jihočeském táboře k výměně gólmanů a Kloučka tak mezi třemi tyčemi vystřídal Strmeň. Nestihl se ani pořádně rozkoukat a už musel hasit další hradecké šance, domácí hokejisté byli totiž v neděli vyloženě při chuti a pálili na hostující klec jeden puk za druhým. McCormack a později Dmowski zakončovali přečíslení dvou na jednoho, Pláněk mezitím zkoušel využít Šťastného prostrčení napříč pásmem, jenže gólman se přesunul včas. Z hradecké přehlídky zmiňme ještě závěr dvacetiminutovky a McCormacka, jenž si coby bek sjel až na pravý kruh, byl nalezen Estephanovou nahrávkou, kotouč ale zvedl málo – trefil beton natahujícího se Strmeně

Až poslední část přinesla větší útočnou aktivitu také od Motoru a více si zachytal také Škorvánek. Do náruče lapil Kondelíkův pokus zleva i dvě nebezpečné střely v podání Přikryla. A jak se čas chýlil k závěrečné siréně, vystoupily na povrch také emoce – Toman vyzval na pěstní souboj Tamášiho, z čehož Hradec nakonec vytěžil přesilovku, ta měla však přesně opačný efekt. Matej Kašlík ujel až ke Škorvánkovi a prostřelil ho mezi betony – 3:1. Budějovice tímto vycítily šanci a následnou přesilovku zdvojili o hru bez brankáře, Lvi ovšem ve hře na nervy obstáli. V 59. minutě navíc výhru pojistil do opuštěné svatyně Radovan Pavlík a domácí hokejisté si tak mohli po výborném výkonu vychutnat zaslouženou výhru.

Mountfield HK - Banes Motor České Budějovice
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Batna (Mudrák), 7. Šťastný (R. Pavlík, Miškář), 19. Pour, 59. R. Pavlík (Štohanzl) – 54. Kašlík. Rozhodčí: Kika, Pilný – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3737. Průběh zápasu: 3:0, 3:1, 4:1.