Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Pondělí 29. dubna 2024  |  Svátek má Robert

Vítězná premiéra navrátilce Lukáše Zíba. Motor porazil Třebíč 2:1

Druhý zápas Regionálního poháru a druhé vítězství. Hokejisté zpod Černé věže nezaváhali ani proti prvoligovému rivalovi z Třebíče a po úterním triumfu nad Kladnem může Motor slavit těsnou výhru v poměru 2:1.

První třetina moc zajímavých akcí nenabídla, přesto padlo na každé straně po jedné brance. Do vedení šly v 7. minutě České Budějovice zásluhou Luboše Roba, jenž dostal přihrávku od Přibyla a proti Vejmelkovi se nemýlil.

Náskok vydržel Jihočechům jen do času 12:34 při hře čtyři na čtyři, když na trestné lavici seděl navrátilec do motoráckého dresu, odchovanec Lukáš Zíb. Třebíčský Jiří Řípa propálil všechno, co mu stálo v cestě - 1:1.

Prostřední dvacetiminutovka zprvu připomínala první část hry, s přibývajícím časem se ale začalo na ledě jiskřit, živo bylo zejména před hostující brankou. Svěřence trenéra Rosola nastartovala tyčka Straky ve 26. minutě, o konstrukci se olízly také dva Vejmelkou vyražené pokusy Kuchejdy.

Tlak Jihočechů, umocněný několika přesilovkami, vyvrcholil ve 33. minutě, kdy Zíb získal kotouč před vlastní brankou, namazal ho na modrou úplně volnému kapitánovi Josefu Strakovi a ten svým pověstným bekhendovým blafákem opět skóroval.

Třetí perioda se nesla v podobném duchu, jako většina zápasu a po nepříliš atraktivním výkonu obou celků už žádná další branka nepadla. Budějčáci tak zvítězili i ve druhém duelu Regionálního poháru a drží vedoucí příčku.

Další přátelské utkání bude hrát Motor znovu doma. Tuto neděli od 18 hodin přivítá na svém ledě zajímavého soupeře - účastníka Kontinentální hokejové ligy HC Amur Chabarovsk.

ČEZ Motor České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Rob (Přibyl), 33. Straka (Zíb) - 13. Řípa. Rozhodčí: Talpa, Mertl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:8. Bez využití. Diváci: 2352.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Gába) - Zíb, Mucha, Vráblík, Suchánek, Žovinec, Bohunický, Kříž - Žálčík, Pajič, Babka - Nouza, Straka, Škoda - Kuchejda, Mikyska, Švihálek - Marek, Rob, Přibyl. Trenér Petr Rosol.

SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (Svoboda) - Čejka, Nico, Šauer, Přibyl, Šik, Bilčík - Wasserbauer, Řípa, Švec, Kusko, Baldwin, Klecha, Beneš, Juráň, Roupec, Petelin, Salák. Trenér Jiří Mička.

Štítky Madeta Motor České Budějovice, SK Horácká Slavia Třebíč, Lukáš Zíb, Rytíři Kladno, Josef Straka, Luboš Rob, Petr Rosol, HC Škoda Plzeň