Počasí dnes26 °C, zítra21 °C
Úterý 30. dubna 2024  |  Svátek má Blahoslav

Šlágr kola Motor zvládl a dál vládne první lize

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice hráli v 17. kole WSM Ligy na ledě druhé Slavie Praha. Po výborné druhé třetině si získali rozhodující náskok a vyhráli 4:2. Uhájili tak před Kladnem první příčku.

Ve šlágru 17. kola WSM Ligy se ČEZ Motor České Budějovice představil na ledě Slavie Praha a zápas začal hodně aktivně. Po půl minutě hry byl faulován David Kuchejda a hosté tak měli před naplněným Edenem přesilovku. V ní se ale Jihočeši do vážnější šance nedostali. Ve 4. minutě tečoval po přihrávce Radka Prokeše puk těsně vedle Adam Přibyl. Za další čtyři minuty měl velkou šanci Josef Straka, kterého vychytal domácí gólman.

Slavia toho směrem dopředu až tolik nepředváděla. Ani nejproduktivnější hráč soutěže Jaroslav Markovič se proti hostující obraně nemohl prosadit. Největší šanci v první třetině měli domácí při vlastním oslabení v 15. minutě, kdy Jiří Doležal dokázal uniknout a jel na gólmana Davida Gábu. Ten ale svůj tým podržel.

V úvodu druhé třetiny hrály oba týmy přesilovku. Během nich měl největší šanci Straka, který při oslabení nechal vyniknout beton Hyláka. Během čtyř sekund ve 28. minutě byli vyloučeni domácí Žiga Pavlin a Milan Hruška. Motor tak dostal výhodu dvou mužů v poli, kterou dokázal využít. Střelu Tomáše Nouzi ještě Hylák vyrazil, ale na dorážku Davida Kuchejdy byl už krátký – 0:1.

Za necelé dvě minuty mohl vyrovnat Nathan Robinson. Gábu ale neprostřelil. Za další minutu a půl se ale skóre již měnilo, když Kuchejda našel žabičkou Jakuba Babku, který Hyláka podstřelil – 0:2. Zápas začal nabírat na obrátkách a diváci se hokejem bavili. Uplynuly další dvě minuty a radovat se mohli i domácí příznivci. V čase 33:31 se prosadil po odrazu puku od mantinelu David Hruška – 1:2.

Motor si vzal zpět dvougólové vedení v samém závěru druhé části. Luboš Rob svou aktivitou vybojoval pozici pro Lukáše Žálčíka, který neměl problém překonat bezmocného Hyláka – 1:3. Čtvrtý gól dali Jihočeši na začátku třetí třetiny, kdy se tvrdou střelou prosadil Dušan Žovinec – 1:4. Závěrečné dějství pak narušilo prasklé plexisklo. Po neplánované přestávce se pokračovalo bez větších šancí.

V poslední desetiminutovce byl dvakrát za sebou vyloučen Martin Heřman a Slavia druhou přesilovku využila. Čtyři a půl minuty před koncem třetiny se prosadil tvrdou ranou Milan Hruška – 2:4. V čase 58:10 domácí odvolali gólmana a zkusili to v šesti. Skóre se ale již nezměnilo a Motor tak ve šlágru kola vybojoval důležité tři body. Vyhrálo také Kladno, které tak má stále na Motor ztrátu jen dva body.

HC Slavia Praha - ČEZ Motor České Budějovice 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky:  34. D. Hruška (Punčochář, Bahenský), 56. M. Hruška (Pavlin) – 29. Heřman (Nouza), 32. Babka (Kuchejda), 39. Žálčík (Rob), 44. Žovinec. Rozhodčí: Jan Doležal – Zídek, Měkýš. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:1. Diváci: 3 850.

HC Slavia Praha: Hylák (Král) – M. Hruška, Pavlin, Kolařík, Růžička, Hraško, Punčochář, Adam, Knot – Robinson, Jiránek, Markovič – T. Doležal, Kašpařík, Čermák – Micka, Bahenský, D. Hruška – Jiří Doležal, Šafránek, Andres. Trenér Pavel Hynek.

ČEZ Motor České Budějovice:  Gába (Bláha) – Mucha, Kolmann, Suchánek, Vráblík, Zíb, Žovinec, Kříž – Kuchejda, Škoda, Babka – Nouza, Straka, Heřman – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Prokeš, Přibyl.

Čelo WSM Ligy po 17. kole: 1. MOTOR (37 bodů), 2. Kladno (35), 3. Slavia Praha (33), 4. Kadaň (30), 5. Jihlava (29).

Štítky Motor České Budějovice, HC Slavia Praha, Madeta Motor České Budějovice, Rytíři Kladno, David Kuchejda, Milan Hruška, Josef Straka, Jiří Doležal, David Gába, Žiga Pavlin, David Hruška