Počasí dnes20 °C, zítra18 °C
Sobota 4. května 2024  |  Svátek má Květoslav

Finále ve velkém stylu. Motor nastřílel deset gólů!

Parádní tečku za úvodní sezonou znovuzrozeného Motoru udělali ve středu večer hokejisté Českých Budějovic v závěrečném duelu prvoligového play-out. Jihočeši naprosto zastínili jistého účastníka baráže z Berouna a nadělili mu na cestu desetibrankový debakl.

Poslední utkání ČEZ Motoru v sezoně 2013/2014 začalo slavnostně. Budějcký klub ocenil upomínkovými předměty nejen představitele svých největších partnerů, Jihočeského kraje a města České Budějovice, ale také zástupce fanoušků. Ti totiž byli během úvodního roku nově se rodícího mužstva v 1. lize opravdovým motorem Jihočechů.

Před slušně zaplněnou Budvar Arénou se domácím dařilo. Zatímco se pod kotlem během povedeného chorea rozvinul transparent ‚Motor navždy‘, na ledě se urputně bojovalo o vedoucí branku. Tu nakonec vstřelili domácí, kteří byli aktivnějším mužstvem. Minutu a půl před odchodem do kabin vstřelil první gól přesně mířeným projektilem od modré čáry Roman Vráblík.

Ve druhé třetině Motor semlel berounské Medvědy jako maso na tatarák, když dokázal za záda Juraje Šimbocha nasázet neuvěřitelných pět branek. Gólparádu odstartoval ve 24. minutě slovinský útočník ve službách největšího jihočeského klubu Rok Pajič - 2:0.

Když za čtyři minuty nevyužil trestné střílení Bárta, domácí hokejisté toho nemuseli vůbec litovat. V čase 28:58 totiž zvýšil na rozdíl třech branek mladíček Luboš Rob a za další minutu a čtvrt přidal gól na 4:0 důrazným průnikem Jiří Ferebauer.

Přestože v dalších minutách sporadicky zazlobil i Beroun, ve 37. minutě odbila pátá zásluhou trefy Roka Pajiče, jenž se zapsal do listiny střelců již podruhé. A šestý gól padl ještě do přestávky. Devatenáct vteřin před sirénou rozvlnil síťku za Šimbochem Daniel Boháč - 6:0.

Drobnou kaňkou na dnešním utkání byla jediná branka hostujícího celku, která padla hned na začátku poslední periody. Postaral se o ni kapitán Vladislav Kubeš - 6:1. Pak už ale Motor znovu otevřel střelnici, aby dosáhl svého bezkonkurenčně nejlepšího výsledku v této sezoně.

Ve 45. minutě vsítil sedmou branku Českých Budějovic obránce Roman Vráblík a za dalších šest minut se blýskl Roman Pšurný. Velkou naději, že ve středu večer padne do berounské svatyně deset branek, dal domácím fanouškům šestačtyřicet sekund před koncem David Kuchejda - 9:1.

A sen se stal skutečností dvanáct vteřin před definitivním vypršením základní hrací doby. Roman Vráblík mířil dopředu po levém křídle a střelou nad beton střídajícího brankáře Mastíka dal desátý gól Motoru. Zároveň tak završil svůj hattrick - a na led létaly kšiltovky! Podobný kousek se Jihočechům povedl naposledy před devíti lety, kdy Hradci Králové nasázeli ve stejné soutěži dokonce jedenáct branek.

ČEZ Motor České Budějovice tak ukončil svou úvodní sezonu v 1. lize skvělou výhrou 10:1 nad Berounem a obsadil konečné 11. místo.

ČEZ Motor České Budějovice - Medvědi Beroun 1933 10:1 (1:0, 5:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 19. Vráblík (Pšurný), 24. Pajič (Boháč, Kuchejda), 29. Rob (Pšurný, Kasík), 31. Ferebauer (Vaniš), 37. Pajič (Kuchejda, Boháč), 40. Boháč (Chmelíř, Kuchejda), 45. Vráblík (Rob), 51. Pšurný (Vráblík, Skuhravý), 60. Kuchejda (Chmelíř, Pajič), 60. Vráblík (Skuhravý, Rob). Rozhodčí: Talpa - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 5007.

ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela (Halmoši) - Novák, Chmelíř, Kasík, Vráblík, Platil, Semrád, Kříž, Pavlíček - Kuchejda, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, Pšurný - Vaniš, Přibyl, Ferebauer - Bárta, Prokeš, Pašek. Trenér Petr Rosol.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (41. Mastík) - Jebavý, Chalupa, Kučný, Sklenička, Šteiner, Špelda - Čelikovský, Malý, Kubeš - Hrdel, Půlpán, Babka - Markulinec, Matějka, Stromko - Vrba, Hrouda, Třetina - Petruška, Finstr. Trenér Petr Novák.

Konečné pořadí skupiny o udržení 1. ligy ČR 2013/2014: 9. Šumperk (83 bodů), 10. Ústí nad Labem (83), 11. ČEZ Motor (81), 12. Kadaň (78), 13. Beroun (73), 14. Most (39).

Štítky hokej, ČEZ Motor České Budějovice, Medvědi Beroun 1933, 1. liga, play-out, SK Dynamo České Budějovice, Madeta Motor České Budějovice, HC Berounští Medvědi, Roman Vráblík, Rok Pajič, David Kuchejda, Luboš Rob, Roman Pšurný, Jiří Ferebauer, ČEZ