Počasí dnes20 °C, zítra18 °C
Sobota 4. května 2024  |  Svátek má Květoslav

Kondor strhl vítězství na stranu Motoru při nájezdech

K pátému utkání prvoligového play-out nastoupil Motor České Budějovice v sobotu večer na ledě Berouna. A hrálo se doslova o šest bodů, protože Medvědi měli před víkendovým duelem na svěřence trenéra Rosola jednobodový náskok. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy.

Do zápasu lépe vstoupili Jihočeši a na konci 6. minuty vedli po gólu Roka Pajiče. Těsné vedení pak udrželi až do 31. minuty, kdy se Zbyňku Hrdelovi podařilo překonat Halmošiho a vyrovnat tak na 1:1.

Za svou aktivitu byl Motor odměněn za pět minut při přesilové hře, když Vráblík vybídl ke skórování Václava Skuhravého a hostující kapitán se proti berounskému gólmanovi Šimbochovi nemýlil.

Jednogólový náskok však Budějčákům k zisku třech bodů nestačil, Beroun se v závěru třetí periody nadechl k dobrému výkonu a tři a půl minuty před koncem základní hrací doby vstřelil vyrovnávací braku na 2:2 útočník Miroslav Třetina, který velkou část sezony strávil právě v dresu Motoru.

Protože ve zbytku poslední dvacetiminutovky ani během prodloužení branka nepadla, následovaly samostatné nájezdy. O vítězi utkání nakonec rozhodla až pátá série, ve které vystřelil bonusový bod Jihočechům svým druhým gólem v této dovednostní disciplíně Luboš Rob junior - 2:3!

Série venkovních utkání Motoru pokračuje ve středu, kdy se České Budějovice představí v Mostě. Příští sobotu pak budou hrát proti zatím vedoucímu mužstvu skupiny o udržení z Ústí nad Labem.

Medvědi Beroun 1933 - ČEZ Motor ČB 2:3sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 31. Hrdel (Chalupa, Kučný), 57. Třetina - 6. Pajič (Boháč, Melka), 36. Skuhravý (Vráblík), rozhodující nájezd Rob. Rozhodčí: Blecha - Rittich, Guth. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) - Špelda, Chalupa, Šteiner, Jebavý, Kučný, Sklenička - Marek, Stromko, Hrdel - Třetina, Babka, A. Půlpán - Hrouda, Kubeš, Petruška - Markulinec, Malý. Trenér Petr Novák.

ČEZ Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) - Růžička, Pavlíček, Novák, Chmelíř, Vráblík, Kasík, Platil - Melka, Pajič, Boháč - Skuhravý, Rob, Pšurný - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Šperger, Přibyl, Ferebauer. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 ve skupině o konečné umístění na 9.-14. místě: 9. Ústí nad Labem (75 bodů), 10. Šumperk (70), 11. Kadaň (70), 12. ČEZ Motor (69), 13. Beroun (69), 14. Most (39).

Štítky hokej, Medvědi Beroun 1933, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga, play-out, Madeta Motor České Budějovice, HC Berounští Medvědi, Petr Rosol, Rok Pajič, Václav Skuhravý, SK Dynamo České Budějovice, Luboš Rob, Miroslav Třetina, FK Ústí nad Labem, FK Baník Mo