středa 23. června 2021 Zdeňka

Na try-out přichází Dustin Wood!

Je potvrzeno to, o čem sportovní manažer českobudějovického HC MOUNTFIELD mluvil už na začátku května letošního roku. Klub v minulých dnech obdržel faxem podepsanou smlouvu od kanadského obránce Dustina Wooda, který se tak na začátku srpna bude prát o místo v kádru pro nadcházející extraligový ročník.

Pokud uspěje, stane se třicetiletý bek druhou posilou HC MOUNTFIELD před novou sezonou. „Máme podepsaný kontrakt na zkoušku, nejpozději týden před ligou můžeme uplatnit opci na setrvání hráče do konce ročníku,“ říká sportovní manažer Josef Zajíc. Wood přiletí do Čech na konci července, ostrou zkouškou by pro něj měly být zápasy mezinárodního turnaje European Trophy.

Profil:

Čerstvý třicátník Dustin Wood se narodil 21. května 1981 v kanadském městě Scarborough v provincii Ontario. Svá juniorská léta strávil v týmu Peterborough Petes v Ontario Hockey League, po přechodu do seniorské kategorie odehrál nejlepší sezonu v ročníku 2006/2007, kdy v barvách týmu Manitoba Moose, který je farmou Vancouveru Canucks, nasbíral šestnáct kanadských bodů. Zájmu generálních manažerů kanadsko-americké NHL a tím pádem dodatečného draftu se však nedočkal, a tak vyrazil téměř stokilový pořízek na zahraniční angažmá.

Rok strávil v německém Ingolstadtu, další rok si německou elitní soutěž zahrál v barvách Kasselu. Hokejový osud jej však pomalu sunul dále na východ. V létě roku 2009 totiž přijal angažmá v korejském týmu Anyang Halla, kde byl jedním ze tří zámořských krajánků. V asijské hokejové lize, kde startují kromě korejských i japonské a čínské týmy, se hned v premiérovém ročníku dočkal mistrovského titulu. Ten samý úspěch zopakoval i v následujícím roce, i když radost z něj měl podstatně menší. Finálová bitva přivedla korejskému týmu do cesty japonský celek Tohuku Free Blades, kde také měla série odstartovat. Do finálové bitvy však krutě zasáhla živelní pohroma, která otřásla v březnu japonskými ostrovy. Tým Anyang Halla byl v postižené oblasti teprve hodinu, když se v Japonsku poprvé otřásla zem a vlna Tsunami následně smetla z japonského pobřeží stopy civilizace. 22. března vedení ligy vzhledem k okolnostem zrušilo finále a vyhlásilo oba týmy vítězi soutěže.

Wood se po dvou letech, strávených v Asii, rozhodl pro další změnu ve své kariéře. Mezi zájemce o jeho služby se zařadil českobudějovický HC MOUNTFIELD, kam jej sportovnímu manažerovi Josefu Zajícovi doporučil někdejší vynikající centr Sparty a v současnosti asistent trenéra týmu Anyang Halla Patrik Martinec. Wood nad možností startu v Čechách dlouho neváhal. Přichází na měsíční try-out, o jeho smlouvě se definitivně rozhodne týden před startem extraligového ročníku 2010 / 2011.

Statistiku hráče najdete ZDE!!

Zdroj: www.hokejcb.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.