pátek 22. října 2021 Sabina

Novým hlavním trenérem Motoru je Peter Draisaitl

Českobudějovický HC Mountfield prochází řadou změn. Jednou z nejvýraznějších je osoba hlavního trenéra extraligového týmu, o jehož obsazení rozhodlo pondělní jednání představenstva klubu.

„S platností od 1. května 2012 se naším hlavním trenérem stává Peter Draisaitl. Měli jsme vytipováno několik kandidátů. Peter Draisaitl však splňuje přesně naše představy a zapadá do koncepce, kterou jsme si pro nadcházející sezonu stanovali,“ uvedl Ing. Zdeněk Blažek, předseda představenstva a generální manažer klubu.

Šestačtyřicetiletý Draisaitl je rodákem z moravské Karviné. Svoji aktivní hráčskou kariéru ale prožil v Německu. S Kolínem nad Rýnem se v sezoně 1994/1995 dokonce stal mistrem. Bývalý útočník navíc úspěšně také reprezentoval. V dresu Německa startoval pravidelně na mistrovství světa i olympijských hrách. Po konci aktivní hráčské kariéry v Německu nastartoval také svoji trenérskou dráhu.

Ve druhé nejvyšší soutěži vedl Straubing, Regensburg a Ravensburg.V poslední sezoně pak trénoval v německé nejvyšší soutěži Norimberk. Nyní převezme českobudějovický HC Mountfield, který plánuje pro nadcházející ročník omladit svůj kádr a vydat se cestou vlastních odchovanců.

Spolupracovníkem Draisaitla bude někdejší hráč klubu Radek Bělohlav. Trenérský tým navíc doplnil v roli trenéra brankářů Roman Turek, další výrazná osobnost českobudějovického hokeje.

Napsal Radek Papáček, tiskový mluvčí HC Mountfield

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.