pondělí 8. srpna 2022 Soběslav

Přípravné zápasy- hodnocení

Skončilo období přípravných zápasů před Tipsport extraligou. Letošní rok byl okořeněn účastí v nové soutěži Europaen Trophy. Mužstvu HC MOUNTFIELD se v této soutěži dařilo a hráči si pochvalovali kvalitu zápasů, sílu soupeřů i možnost změřit síly se soupeři, se kterými se běžně neutkávají.


Celkem mužstvo v přípravě sehrálo osm zápasů Europaen Trophy a čtyři přípravné zápasy. Pozoruhodného úspěchu dosáhl Tomáš Mertl, který zasáhl do osmi zápasů a připsal si sedm gólových nahrávek.

V přípravě si má mužstvo vyzkoušet pokud možno co nejvíce věcí. Různé varianty složení obran i útoků, různé herní sysrémy. Hráči, kteří bojují o své místo v sestavě mají možnost přesvědčit trenéry o svých kvalitách. Mužstva vstupují do přípravy vždy s poměrně širokým kádrem a postupně se sestava stabilizuje.

HC MOUNTFIELD sehrálo dvanáct zápasů v přípravě a vyzkoušelo si vše co je v hokeji možné. Porážku v normální hrací době utržili Jihočeši hned v prvním zápase na Kladně. Porážku v prodloužení pak doma v zápase s Plzní. Vítězství na samostatné nájezdy mužstvo vybojovalo v Kuopiu. Zbývajících devět zápasů pak dokázali Českobudějovičtí vyhrát v normální hrací době. Celkové skóre je 35:23. Ze začátku to vypadalo, že branky obstarávají pouze obránci, ale útočníci se později nenechali zahanbit a celkově přestříleli obránce v poměru 26:9.

Kádr byl celkem stabilizovaný. Docházelo sice ke změnám v sestavě, ale 4 hráči odehráli všech dvanáct přípravných duelů. Byli to obránci František Ptáček, Aleš Krajnc, Roman Vráblík a Peter Mikuš. V útoku se hráči měnili častěji a každý z nich alespoň jednou odpočíval.

Noční můrou všech trenérů a manažerů jsou určitě zranění v přípravě. Největší zranění potkalo Václava Pletku, který bude ještě chvíli absentovat. Dalším zraněným byl i Tomáš Mertl. V zápase doma s Kladnem se zranil i obránce Lukačevič. Další podovná pohroma se naštěstí týmu vyhnula.

Králem bodování v přípravě se stal Milan Gulaš, který se stal zároveň i nejlepším střelcem týmu s pěti brankami jedenácti zápasech. Nejlepším nahrávačem se stal Tomáš Mertl se sedmi gólovými přihrávkami v osmi zápasech. V obráncích kralovala dvojice František Ptáček a Jan Novák. V brance opět ukazoval své kvality Jakub Kovář a náhradní brankář Pavel Kantor se předvedl také v dobrém světle.

Zdroj: www.hokejcb.cz

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.