Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Pátek 10. května 2024  |  Svátek má Blažena

Prohra s Litoměřicemi odsunula Motor na deváté místo

Šest zápasů trvající sérii bez bodového zisku mohli Litoměřicím dnes večer prodloužit hokejisté Motoru. Místo toho ale na severu Čech inkasovali čtyři branky a mohli jen zavzpomínat na 21. září, kdy naposledy vyhráli na hřišti soupeře. Kališníci porazili Jihočechy v této sezoně již podruhé.

Na změnu stavu se v Litoměřicích čekalo až do 36. minuty, během níž padly v rychlém sledu za sebou dokonce dva góly. V obou případech ale lovil puk za svými zády Halmoši. Nejdřív ho v přesilové hře překonal Miloslav Čermák, za jednatřicet sekund zvyšoval na 2:0 exkladenský Lauris Bajaruns.

Zaskočení Budějčáci se dokázali z rychlého vedení otřepat až na začátku třetí třetiny, kdy hráli čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři. O snížení se postaral v čase 41:17 dorážející Miroslav Třetina a vyrovnávací branku vsítil Stadionu po necelé minutě Antonín Melka.

Bohužel ve 48. minutě znovu z těsné blízkosti před Halmoši skóroval Martin Novák a utkání rozhodl. Motor ještě v závěru odvolal brankáře, třetí gól už ale nedal. Na druhé straně naopak David Švagrovský trefil prázdnou budějckou svatyni a 38 vteřin před sirénou bylo o vítězi definitivně jasno - 4:2.

Ve středu od 17 hodin nastoupí českobudějovičtí hráči, kterým aktuálně patří až devátá příčka tabulky, v domácí Budvar Aréně proti Berounským Medvědům.

HC Stadion Litoměřice - HC Motor České Budějovice 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 36. Čermák (Chabada, Matai), 36. Bajaruns (Forman), 48. Novák (Hašek, Budínský), 60. Švagrovský - 42. Třetina (Skuhravý, Novák), 43. Melka. Rozhodčí: Würtherle - Hrubec, Štětina. Vyloučení: 9:8, navíc Chabada (LIT) 10 minut OT. Využití: 1:2. Diváci: 1290.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Lavinger) - Žovinec, Husák, Šulc, Hrbas, Skřivánek, Evan, Málek, Kolář - Čermák, Chabada, Matai - Budínský, Hašek, M. Novák - Bajaruns, Švagrovský, Forman - Brzobohatý, Rubeš, Chlapík. Trenér Jiří Doležal.

HC Motor České Budějovice: Halmoši (Kůdela) - Kříž, J. Novák, Pavlíček, Chmelíř, Prokop, Semrád, Švec, Moravec - Kuchejda, Rob, Kotalík - Skuhravý, Šachl, Ondřej - Vaniš, Prokeš, Ferebauer - Bárta, Melka, Třetina. Trenér Radek Bělohlav.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 18. kole: 1. Mladá Boleslav, 2. Olomouc, 3. Jihlava, 4. Havlíčkův Brod, 5. Beroun, 6. Třebíč, 7. Kadaň, 8. Ústí nad Labem, 9. MOTOR, 10. Havířov, 11. Litoměřice, 12. Šumperk, 13. Most, 14. Benátky nad Jizerou.

Štítky hokej, HC Stadion Litoměřice, HC Motor České Budějovice, 1. liga ČR, Madeta Motor České Budějovice, Česko, Martin Novák, SK Dynamo České Budějovice, Miloslav Čermák, Lauris Bajaruns, Antonín Melka, David Švagrovský, Miroslav Třetina