Rozjeté Budějce zbouraly Most počtvrté v sezoně

Celkem dvaadvacet gólů ve čtyřech utkáních základní části první ligy nasázeli hokejisté budějckého Motoru svému rivalovi z Mostu. Své pozitivní skóre rozšířili ve středu večer na severu Čech, kde odehráli poslední vzájemný duel s tímto soupeřem. Ondřej Bláha vychytal čisté konto.

Jihočeši zaznamenali výborný vstup do utkání a už ve 2. minutě potrestali vyloučení mosteckého obránce Černého. Na konci souhry produktivní přesilovkové formace Motoru byl Tomáš Nouza, který se trefil k tyčce Soukupovy svatyně.

Přestože domácí hokejisté nebyli v první třetině výrazně horším týmem, druhá inkasovaná branka v čase 4:18 je srazila na kolena. Rekonvalescent Kuchejda namazal před branku Roku Pajičovi a ten zvýšil na 2:0 z pohledu Budějčáků.

Velkou šanci měli Mostečtí v 7. minutě, kdy Alinč nedokázal trefit odkrytou klec hostů. Zato kanonýr Tomáš Nouza se o deset minut později svou druhou trefou dnešního utkání vrátil zpátky na vrchol tabulky ligových střelců před ústeckého Roubíka. Kotouč tentokrát procedil mezi gólmanovými betony.

U další skvělé akce hokejistů z Českých Budějovic byl Nouza i na začátku druhé třetiny, tentokrát ale jako asistent Martina Heřmana. Toho nedokázal Alinč odstavit od puku a člen druhého útoku vymetl horní část brány Mostu. To už ji hájil náhradník v masce Horák.

Převaha hráčů z jihočeské metropole, které přijelo na mostecký zimní stadion podpořit asi třicet věrných fanoušků (celkem zápas sledovalo pouhých 319 diváků), trvala i v dalších minutách utkání 46. kola, jenže Straka ani Vaniš úspěšní nebyli.

Stejně si počínali hosté i ve třetí třetině, když dokonce hráli celé dvě minuty přesilovku pět na tři, ostřelování terče jménem Horák ale k navýšení skóre nevedlo. Výsledek 4:0 však svěřencům trenérů Rosola a Bělohlava bohatě stačil k zisku všech tří bodů a veselému návratu pod Černou věž.

Další zápas čeká motoráky, jimž stále patří druhá příčka prvoligové tabulky, na jejich vlastním ledě. V sobotu zavítají do Budějc Benátky nad Jizerou. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin.

HC Most - ČEZ Motor České Budějovice 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Nouza (Heřman, Straka), 5. Pajič (Kuchejda), 17. Nouza (Heřman, Žovinec), 24. Heřman (Nouza). Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7, navíc Nedrda (MOS) 5 minut + OK. Využití: 0:1. Diváci: 319.

HC Most: Soukup (21. Horák) - Kokeš, Charousek, Černý, Kříž, Baránek, Gula, Procházka, Havelka - Nedrda, Alinč, Slavíček - Tauš, Smolka, Budínský - Přeučil, Havlíček, Písařík - Bojer, Válek, Mical. Trenér Václav Baďouček.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Mucha, Vráblík, Chmelíř, Suchánek, Škopek - Kuchejda, Pajič, Švihálek - Nouza, Straka, Heřman - Vaniš, Bárta, Boháč - Přibyl. Trenér Petr Rosol.

Pořadí 1. ligy ČR 2014/2015 po 46. kole: 1. Chomutov (103 bodů), 2. MOTOR (89), 3. Kladno (86), 4. Třebíč (85), 5. Jihlava (81), 6. Litoměřice (76), 7. Kadaň (74), 8. Havířov (74), 9. Benátky nad Jizerou (65), 10. Ústí nad Labem (61), 11. Šumperk (61), 12. Most (46), 13. Prostějov (34), 14. Havlíčkův Brod (31).

Štítky hokej, HC Most, ČEZ Motor České Budějovice, 1. liga ČR, 46. kolo, České Budějovice, Madeta Motor České Budějovice, Tomáš Nouza, FK Baník Most, hokejista, Ondřej Bláha, Česko, Martin Heřman, SK Dynamo České Budějovice