Počasí dnes10 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek

Rytíři věnovali Motoru sedmičku. Zítra doma se Spartou

Zatímco zápasová premiéra proti extraligové Plzni vyšla hokejistům budějckého Motoru na jedničku, dnešní duel s nováčkem 1. ligy byl pravým opakem. Kladenští Rytíři nastříleli do sítě Jihočechů sedm branek a zejména díky povedené první třetině si připsali při svém letním debutu výhru.

Do vedení šli domácí na ledě své tréninkové haly už ve 3. minutě po gólu Davida Stacha, za necelé dvě minuty ale vyrovnal Michal Švihálek a hrálo se od nuly. Rozdílovou branku vstřelil na konci 10. minuty Tomáš Pitule, jenž v minulé sezoně hostoval na jihu Čech, o rozhodující náskok se ještě před koncem první třetiny postarali dvěma slepenými góly Jan Rudovský a David Stach - 4:1.

Jiskřičku naděje pro Motor vykřesal v čase 28:16 po chybě kladenské obrany Rok Pajič, jenže Rytíři dokázali Janem Rudovským bleskurychle odpovědět a bylo to znovu o tři. Na hrozivých 6:2 zvýšil necelých šest minut před koncem zápasu další exbudějcký hráč Jan Eberle a skóre přípravného mače uzavřel v 58. minutě Miloslav Hořava - 7:2.

Nepovedené vystoupení můžou Budějčáci odčinit už zítra, když se od 17.30 hodin představí poprvé před vlastními fanoušky. V Budvar Aréně je ve středu vyzve suverénně nejlepší tým základní části extraligové sezony 2013/2014 - HC Sparta Praha. Mužstvo vedené Josefem Jandačem je totiž v těchto dnech na jihu Čech na předsezonním soustředění. Jednotné vstupné činí 60 Kč.

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 7:2 (4:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Stach (Dalecký), 10. Pitule (Gutwald), 18. Rudovský, 19. Stach (Dalecký), 31. Rudovský, 55. Eberle, 58. Hořava (Tenkrát) - 5. Švihálek (Vaniš, Mucha), 29. Pajič. Rozhodčí: Pavlovič, Pavel Řešátko, Ondráček. Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 200.

Rytíři Kladno: Chábera (Švihálek) - David Růžička, Kania, Kolářík, Látal, Pojkar, Gutwald, Kehar - Hořava, Havlíček, Tenkrát - Eberle, Dragoun, Rudovský - Stach, Pitule, Dalecký - Slánský, Janeček, Šilhavý. Trenér Jiří Čelanský.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) - Vráblík, Mucha, Bajaník, Semrád, Žovinec, Parýzek, Dan Růžička, Škopek - Vaniš, Bárta, M. Švihálek - Kuchejda, Pajič, Boháč - Nouza, Přibyl, Heřman - L. Marek, Prokeš, Pašek. Trenér Petr Rosol.

Štítky hokej, Rytíři Kladno, ČEZ Motor České Budějovice, přípravné utkání, AC Sparta Praha, Madeta Motor České Budějovice, David Stach, Jan Rudovský, FC Viktoria Plzeň, Michal Švihálek, Tomáš Pitule, Rok Pajič, Jan Eberle