Počasí dnes21 °C, zítra19 °C
Pondělí 20. května 2024  |  Svátek má Zbyšek

Šimánek vystřelil výhru třináct vteřin před koncem

Vyrovnané utkání bylo k vidění v ČEZ aréně během zápasu 4. kola Tipsport extraligy ledního hokeje, kdy proti sobě nastoupili pardubičtí Perníkáři a hokejisté Českých Budějovic.

Premiéru v pardubickém dresu si odbyla posila ze zámoří Jakub Kindl. Branku Východočechů, úřadujících mistrů extraligy, obsadil poprvé v sezoně Dušan Salfický.

Hostující HC Mountfield poslal do vedení Šimánek, ještě do konce první třetiny však Pardubice vyrovnaly. Zhruba v polovině zápasu bylo o gól napřed opět mužstvo z jihu Čech, Pardubičtí ale i tentokrát našli odpověď.

Když už utkání směřovalo do prodloužení, ukázal se jako správný kapitán Jiří Šimánek. Ten rozhodl utkání po asistenci Ptáčka dělovkou k tyči pouhých třináct sekund před koncem!

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Píša (Kolář, Kousal), 52. Starý (Kočí, Kousal) - 9. Šimánek (Soudek), 26. Suja (Vráblík), 60. Šimánek (Ptáček, Langhammer). Rozhodčí: Hribik, Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6, navíc Kolarz 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 7734.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Salfický - Sičák, Vašíček, Kindl, Píša, Kočí, Benák, Kolář, Ďaloga - Bartek, Beech, Somík - Šagát, Zohorna, Starý - Brendl, Kousal, Buchtele - Semorád, Nosek, Cetkovský. Trenér Pavel Hynek.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Prokop, Kříž - Šimánek, Kotalík, Soudek - Dej, Langhammer, Podlešák - Rousek, Kašpařík, Červený - Suja, Knotek, Švihálek. Trenér Peter Draisaitl.

Štítky hokej, extraliga, Pardubice, HC Mountfield, Jiří Šimánek, SK Dynamo České Budějovice, Extraliga ledního hokeje, ČEZ, Mountfield Hradec Králové, Jakub Kindl, Dušan Salfický, HC Dynamo Pardubice, FK Pardubice, Česko