Počasí dnes15 °C, zítra21 °C
Pátek 17. května 2024  |  Svátek má Aneta

Pátou porážku v řadě naservírovala Energie

Proti poslednímu týmu extraligové tabulky i sporným výrokům rozhodčích bojoval HC Mountfield v úterý večer na ledě Budvar Arény. Slabá divácká návštěva nakonec odcházela domů zklamána, protože místní oblíbenci prohráli rozdílem dvou branek. Za domácí se dvakrát trefil Vydarený.

Domácí trenér Peter Draisaitl se stejně jako v neděli ve Zlíně musel obejít bez posil z NHL, kteří postupně odlétávají za oceán. Díky tomu si premiéru v nejvyšší české soutěži odbyl syn legendárního budějckého hokejisty Luboš Rob mladší.

Úvodní převahu domácí hokejisté v gól nepřetavili, naopak Karlovarští hned z první vážnější šance skórovali. Střelu kapitána Zaťoviče Kovář v 6. minutě neudržel a Lukáš Pech se sám před odkrytou brankou nemýlil - 0:1. Necelé dvě minuty nato ale Tomáš Mertl šťastnou tečí Frühaufova projektilu před Závorkou vyrovnal.

Přesně za pět minut dostali Budějčáci další tvrdou ránu, a opět to bylo z hokejky bezkonkurenčně nejproduktivnějšího energetika Lukáše Pecha. Tentokrát si s pukem zajel do levého kruhu, odkud přesnou ranou vymetl horní růžek Kovářovy svatyně - 1:2.

Za tento stav museli Jihočeši děkovat Bohu, protože jejich výkon ve zbytku první třetiny byl velmi slabý a jenom díky Jakubu Kovářovi neinkasovali další branky. Nedařila se jim rozehrávka, často ztráceli puky a naopak hostující klec prakticky neohrožovali.

V prostřední dvacetiminutovce Budvar Aréna gól neviděla. Ospalou hru ale postupně začali hráči Českých Budějovic oživovat, když několikrát vážně ohrozili brankovou konstrukci za Závorkou. Karlovarský gólman ale všechny možnosti na vyrovnání zlikvidoval.

Snad největší šanci druhé periody měl ve 33. minutě mladíček Suja, když nadvakrát ve slibné pozici tváří v tvář brankáři Západočechů neuspěl. Poslední minuty notně ovlivnili svými výroky sudí, kteří si od domácích diváků za časté vylučování vysloužili pískot i plno nevybíravých titulů.

Třetí třetina přinesla očekávané drama. Nedlouho po jejím začátku využili hosté vyloučení Šimánka, agilní Pech přihrávkou od mantinelu našel před brankou volného Martina Zaťoviče a zvýšil na 3:1 z pohledu Energie.

Po dvaatřiceti sekundách hry však René Vydarený střelou švihem od modré čáry snížil opět na rozdíl jediného gólu. A vyrovnání přišlo ve 45. minutě, když znovu René Vydarený dalším vcelku kuriózním gólem dal na 3:3.

Obrovskou možnost rozhodnout měl osm minut před koncem v oslabení Mertl, jemuž chytře přistrčil kotouč mezi dvěma karlovarskými hráči Langhammer. Samostatný nájezd ale bohužel centr nově sestavené první budějcké lajny neproměnil.

Rozhodující gól zápasu padnul v čase 55:41 z hokejky mladičkého Romana Vlacha, který přesnou střelou do horní části branky počtvrté rozvlnil síťku za Kovářem.

Pojistku v podobě páté branky při power play přidal v poslední minutě utkání Petr Koblasa, a tak duel mezi Mountfieldem a Karlovými Vary skončil výsledkem 3:5.

Aktuálně patří Jihočechům nelichotivá 11. příčka tabulky Tipsport extraligy, a tak by nyní - v případě konce základní části soutěže - hráli společně s Karlovými Vary, Libercem a Chomutovem jenom play out.

Ukončit pětizápasovou sérii porážek pojede HC Mountfield v pátek do pražské O2 areny, kde od 18:15 hodin poměří své síly se Slavií.

HC Mountfield - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 8. Mertl (Frühauf, Kotalík), 44. Vydarený (Šimánek, Knotek), 45. Vydarený (Langhammer) - 6. Pech (Zaťovič, Nosek), 13. Pech (Bicek, Drtina), 43. Zaťovič (Pech, Nosek), 56. Vlach (Doležal, Bicek), 60. Koblasa. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 3229.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Kříž, Prokop - Kotalík, Mertl, Kohn - Dej, Langhammer, Rousek - Šimánek, Knotek, Suja - Rob, Červený, Švihálek. Trenér Peter Draisaitl.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Nosek, Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Prošek, Kloz - Košťál, Zucker, Skuhravý, Vlach, Zaťovič, Bicek, Pech, Skladaný, Rohan, Vachovec, Doležal, Koblasa. Trenér Richard Žemlička.

Štítky hokej, HC Mountfield, HC Energie Karlovy Vary, extraliga, René Vydarený, Mountfield Hradec Králové, Lukáš Pech, Budvar aréna, Martin Zaťovič, Tomáš Mertl, SK Dynamo České Budějovice, Jakub Kovář, Roman Vlach