Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Ani druhý zápas Jihostroji nevyšel a proti Karlovarsku znovu prohrál

Ani druhý semifinálový duel neměl šťastný konec. Po domácí prohře čekala na českobudějovické volejbalisty porážka i na hřišti soupeře v Karlových Varech. Západočeši tak vedou v semifinálové sérii 2:0 na zápasy a v pondělí 9. dubna, pokud Jihostroj nevyhraje, mohou třetím vítězstvím sérii o postup do finále ukončit.

Úvodní set vyhrálo domácí Karlovarsko 25:19. Jihočeši v něm prostřídali blokaře (za Radka Macha přišel Peter Ondrovič) a univerzály (za Marka Šotolu nastoupil Filip Křesťan).

Za stavu 9:7 ve druhém setu v jedné výměně dvakrát jihočeský blok zastavil výborně hrajícího univerzála Filipa Rejlka a to byl klíčový moment k vítězství ve druhém setu. Tým kolem Reného Dvořáka ožil a jihočeské sebevědomí se zvedlo. Polský smečař v dresu Jihostroje Pawel Halaba přidal razanci na servisu a najednou byly ve vedení České Budějovice. Ve druhém dějství jsme zvítězili 25:20.

Koncovku třetího setu nevyhrál lepší tým, ale šťastnější. Nevyužili jsme setbol a závěrečné drama zvládlo lépe domácí Karlovarsko. Nejtěsnější možná (dvoubodová) prohra v závěru byla hodně krutá - jeden bod dostalo Karlovarsko zadarmo za špatné postavení soupeře, druhý za červenou kartu.

Ve čtvrtém setu byli domácí neustále ve vedení a vybojovali výhru 3:1.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Jihostroj České Budějovice 3:1 (25:19, 20:25, 27:25, 25:20)

Nejvíce bodující hráči: Filip Rejnek: 30, Marek Zmrhal 12, Pawel Halaba 15, Filip Křesťan 14. Smeče: 56:45. Bloky: 6:12. Esa: 8:9. Chyby soupeře: 28:29. Body celkem: 97:89. Rozhodčí: Petr Kvarda – Emil Velinov. Stav série: 0:2.

VK ČEZ Karlovarsko: Štefko, Ropret – Hudeček (C), Hukel, Zmrhal – Treial, Prešinský, Široký – Kriško, Rejlek – Petrák, Pfeffer

VK Jihostroj České Budějovice: Kupilík, Palgut – Halaba, Michálek, Fila, Kraffer – Mach (C), Ondrovič, Todua, Polák – Křesťan, Šotola – Kryštof