čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Nová sezona Jihostroje je bez evropských pohárů. Cílem je extraligový titul

Vedení volejbalového klubu VK Jihostroj České Budějovice uspořádalo tradiční předsezonní tiskovou konferenci a odtajnilo cíle pro extraligovou sezonu. Podle slov vedení a trenéra došlo ke zkvalitnění kádru.

Sezona 2018/2019 bude pro Jihostroj bez evropských pohárů. Původně měl hrát Jihostroj v provizorní hale, ale stavba nové multifunkční arény se na poslední chvíli zastavila. Po tomto termínu již bylo pozdě přihlásit mezinárodní Vyzývací pohár a Jihočeši tak budou nastupovat pouze v tuzemských soutěžích.

S hráči jsme seděli hodinu před tiskovkou a řekli si všechny cíle. Nehrajeme žádné evropské poháry a máme tedy dostatek síly na Český pohár a extraligu. Chceme hrát finále v obou soutěžích a obě finále zvládnout,“ uvedl prezident klubu Jan Diviš.

Novými hráči týmu jsou smečař Max Staples z Austrálie a nahrávač Miguel Angel De Amo ze Španělska. Tým naopak opustili Filip Palgut a Pawel Halaba. „V minulé sezoně jsme neměli osobnost na pozici nahrávače a věříme, že nové posily nám výrazně pomohou. Navíc nám dorůstá Marek Šotola,“ dodal dále Diviš, kterého doplnil trenér René Dvořák.

Víme, že nás pálila bota ve vůdčí osobnosti. Neměli jsme nahrávače v podobě lídra. Doufáme, že výměnou nahrávače dosáhneme opaku. Miguel De Amo je velmi zkušený a měl by vzít pozici lídra za svou. Max Staples vylétl v národním týmu Austrálie do základní sestavy. Viděli jsme ho i na mistrovství a ukázal velkou sílu. Přinese velké zkvalitnění kádru.“

Vedení klubu obnovilo spolupráci se společností Madeta a v budoucnosti by i tento krok měl dotáhnout ženskou složku do extraligy. Klub spolupracuje s Jihočeskou univerzitou a může využívat i její halu. Pokusit se vybojovat extraligu a hrát nejvyšší soutěž s mužskou i ženskou složkou je v horizontu dvou až tří let.

Do nové sezony vstupuje klub s mírně navýšeným rozpočtem kolem 16 milionů korun. „Děkuji všem partnerům, kteří nám výrazně pomáhají,“ zaznělo také od vedení Jihostroje, které se vyjádřilo k zastavené stavbě nové haly. „Stálo nás to hodně práce a je škoda, že se to nepovedlo dotáhnout do konce. Nyní je to tak, že musíme počkat na volby. Chtěli jsme novou halou pozvednout celé Budějovice. Věřím, že se k otázce nové haly brzo vrátíme,“ řekl dále prezident.

Zásadní změna pro fanoušky je v prodeji vstupenek a permanentek. Děkuji městu, že jsme se zapojili do cbsystemu. Tím máme efektivní i celkové odbavení. Samozřejmě prodej bude pokračovat i před zápasy na pokladnách. I pro nás to přinese lepší evidenci pro marketingové účely,“ dodal manažer klubu Robert Mifka. „Chceme pokračovat v lákání mladých lidí a rodin s dětmi. Budeme také rozšiřovat fanshop,“ upozornil.

Během letní přípravy sehrál Jihostroj 10 zápasů a zaznamenal devět vítězství. Jediná porážka přišla s Libercem. Extraligu začnou Jihočeši již v sobotu, kdy jedou na půdu Kladna. O týden později čeká Budějce další těžký zápas v Karlových Varech. První domácí duel odehrají před kamerami televize v úterý 16. října s Odolenou Vodou (18:00).

Soupiska VK Jihostroj České Budějovice 2018/2019:

Univerzálové: Marek Šotola, Filip Křesťan
Nahrávači: Filip Kupilík, Miguel Angel De Amo
Blokaři: Radek Mach, Peter Ondrovič, Valerii Todua, Josef Polák
Smečaři: Petr Michálek, Max Staples, Tomáš Fila, Jiří Kraffer

Realizační tým:

Generální manažer: Robert Mifka
Hlavní trenér: René Dvořák
Asistent trenéra: Tomáš Skolka
Statistik: Adam Šimonek
Masér: Filip Hoch
Fyzioterapeutka: Andrea Chalupová
Lékař: Martin Scheichl

Štítky volejbal, sport, Jihostroj, extraliga, trenér, René Dvořák, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.