Jihostroj dostal od Ostravy nečekanou sprchu

Do jihočeské metropole zavítali k televiznímu utkání ostravští volejbalisté, kteří při cestě napříč republikou vymysleli výbornou strategii. Riskovali podání a následně perfektně bránili, a to na „profesorský výkon“ domácích stačilo.

Ostrava vlétla na domácí bez respektu a její risk se jí vyplatil. Doslova válcovala Budějovice servisem. Ty se nemohly dostat do svého tempa, nevycházela jim obrana na síti ani v poli. Když navíc v koncovce přidal tři přímé body ze servisu Janků, mohli se hosté radovat z vítězství v prvním setu.

Ani do druhého setu nenastoupili domácí lépe. Trenér Dvořák obměnil sestavu, australského smečaře Staplese vystřídal Fila, Křesťana Šotola. I tak ale domácí tahali za kratší provaz. Ostrava si v průběhu celého setu udržovala vedení. Až do stavu 18:18, kdy se povedlo domácím poprvé srovnat. Jihostroj se musel nadřít na každý bod. Ostrava se znovu ujala vedení 23:21 a šla do koncovky se slibným náskokem. Domácí ještě snížili na 23:24, ale Ondrovič zkazil podání a set byl u konce.

Třetí set měl obdobný scénář. Největší rozdíl ve výkonu obou týmů byl v servisu. Jihostroj svým podáním nevyvíjel na hosty téměř žádný tlak. Hned od začátku setu se Ostrava ujala vedení a to držela v průběhu celého setu. Výrazně odskočila domácím na pětibodový rozdíl 18:13. Za toho stavu vystřídal De Ama Filip Kupilík. Domácí se ještě snažili vývoj setu obrátit, ale nedařilo se jim nic. Ostrava v laufu už dotáhla zápas do vítězného konce a zaslouženě porazila Jihočechy 3:0. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen smečař David Janků z hostujícího celku.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 0:3 (21:25, 23:25, 18:25)

Rozhodčí: Buchar T., Kvarda P. Počet diváků: 610 Sestavy (od zóny I):

Domácí: Staples, Ondrovič, De Amo, Michálek, Mach, Křesťan, libero Kryštof. Střídali: Šotola, Fila, Kupilík, Todua, Kraffer

Hosté: Menner, Kotas, Podlesný, Janků, Sedláček, Dvořák, libero Sobczak.

Domácí:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Dnešní zápas se nám vůbec nepodařil. Soupeř přijel dobře připravený, držel nás pod tlakem servisem. Výsledek 0:3 doma je ostuda.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Dneska jsme propadli na příjmu a následně potom na obraně. Věděli jsme, s čím Ostrava přijede. Vycházelo jim všechno, na co šáhli. My jsme se pak dostali pod deku. Nikdo z hráčů nezahrál svůj standart.“

Hosté:

Jan David (kapitán VK Ostrava): „Dobře jsme se připravili, vycházelo nám, co jsme si řekli. Dostali jsme soupeře pod tlak. Překvapili jsme.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Moc chválím kluky. Hráli jsme odvážně. Byli jsme lepší na servisu a na příjmu. Měli jsme pak jednodušší obranu.“