Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

Jihostroj do finále Českého poháru po zdolání Karlovarska

V prvním semifinále na sebe narazily aktuálně nejlepší dva týmy extraligové tabulky, loňský mistr a také obhájce vítězství v Českém poháru Jihostroj České Budějovice a současný lídr extraligy VK Karlovarsko.

V prvním setu se zpočátku oba týmy ještě trochu hledaly, nejvíce se chybovalo na podání. Budějovice dobře přihrávaly, často se prosazoval na síti Marek Zmrhal a Jihočeši měli v koncovce pohodlný náskok (25:21).

Druhé dějství mělo opačný průběh, volejbalisté Karlovarska utekli až o pět bodů (13:8). hra se kouskovala, protože trenéři často využívali služeb videorozhodčího. Jihostroj postupně stahoval náskok, ale ostřílení Západočeši svůj třetí setbol proměnili, když i poslední míč zkoumalo „jestřábí oko“.

Jihostroj ve třetí sadě dotahoval, skóre se vyrovnalo až za stavu 16:16, když byl za koncovou čárou Ondrovič, který naskočeným plachtícím servisem nadělal problémy v řadách Karlovarska. Neskutečně dramatickou a vyrovnanou koncovku rozhodl ranou Marek Šotola.

Ve čtvrtém setu začal na nahrávce Karlovarska mladý Džavoronok, který ale vydržel jen krátce, Jihostroj povzbuzený předchozím vývojem na soupeře vlétl a vedl už 7:2. Trenér Novák odvolal ze hřiště univerzála Rejlka, kterého nahradil Mlynarčík. Jihočeská mašina ale nebyla k zastavení a předváděla spanilou jízdu na cestě do finále. Nejlepším hráčem utkání byl diváky pomocí hlukoměru vybrán Marek Šotola.

Finálové utkání sehrajeme v neděli 23. února od 16:00. Soupeř bude známý až po odehrání druhého semifinále.

Hlasy po utkání:

René Dvořák, trenér Českých Budějovic: „Zlom byl ve třetím setu, kdy jsme v průběhu tahali za kratší provaz, dokázali jsme stav dotáhnout a tou nesmírnou bojovností nakonec koncovku urvat.“

Radek Mach, kapitán Českých Budějovic: „Jednoznačně rozhodla koncovka třetího setu, pak jsme vstoupili dobře i do čtvrtého a už jsme měli napůl vyhráno. Jsem strašně rád, že jsme to takhle zvládli.“

Jiří Novák, trenér Karlovarska: „Podle mě jsme prospali hned úvod zápasu, když nám utekl první set, jako bychom si neuvědomovali, jak se tyto velké zápasy hrají. V koncovce třetího setu jsme byli bod nahoře, neuhráli jsme to na jedny ruce, zkazili jsme podání, a Budějovice to uhrály.“

Filip Rejlek, kapitán Karlovarska: „Pokazili jsme to sami, ve třetím setu jsme neuhráli bodovky, zlomilo se to při servisu Ondroviče, kdy Jihostroj uhrál tři čtyři míče, pak jsem já v koncovce zkazil podání a následně mě zablokovali. Udělali jsme víc chyb. Ve čtvrtém setu už jsme se složili, to už z naší strany nebyl hezký volejbal.“

Autoři | Foto Volejbal CB | Zdroj Volejbal CB

Štítky Jihostroj, Český pohár, volejbal, vítězství, Karlovarský kraj, České Budějovice, trenér, Marek Šotola, Jiří Novák, Filip Rejlek, finále, Radek Mach