Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Jihostroj získal tři důležité body proti Liberci

Přestávku zápasu okořenila připomínka 20. výročí 1. mistrovského titulu Českých Budějovic. V sezoně 1999/2020 porazily ve finále právě Duklu Liberec a zahájily úspěšnou éru budějovického volejbalu. Na palubovku byli pozváni členové „zlaté“ sestavy, kteří se dočkali velkého potlesku od naplněné Sportovní haly. Chyběli pouze manažer Karlovarska Ondřej Hudeček a trenér Milan Žák, který vše „pozoroval“ z volejbalového nebe.

Atraktivní utkání 21. kola extraligy volejbalistů mezi Českými Budějovicemi a Libercem začalo od úvodních výměn zostra. Už za stavu 0:3 si bral oddechový čas domácí trenér, který vzápětí dostal od rozhodčích žlutou kartu. Jihostroj velmi rychle srovnal skóre, diváky zvedaly ze sedadel akrobatické zákroky v poli a dlouhé výměny. 18:17 vedli ještě hosté, Jihočeši zvládli koncovku lépe (25:22). Druhý set se hrál podle českobudějovických not. De Amo rozděloval nahrávky na všechny strany a Jihostroj přidával body. Dukla sice prostřídala sestavu, cestu za vítězstvím Jihočechům už moc nezkomplikovala.

Třetí dějství bylo opět vyrovnané. Severočeši zpřesnili hru, Pietruczuk získal body při útoku z kůlu a do koncovky byl stav 20:20. Vydařené bloky zajistily Jihostroji vedení 23:21, ale Dukla šla do trháku, když zastavila útok Mečkarova. Druhý setbol Liberce po nepřesném příjmu proměnil Leikep a bitva jihu proti severu mohla pokračovat.

Ve čtvrtém setu zůstal na liberecké straně nahrávač Biernat a smečař Pietruczuk, Jihočeši pokračovali v utkání v základní sestavě. Domácí si od začátku setu vypracovali náskok pěti bodů, když se prosazoval především výborný Šotola, dařilo se i Michálkovi a Machovi. Liberec nepokládal zbraně, trenér Nekola znovu povolal zkušeného Štokra, ale rozjeté domácí ani on nezastavil. Poslední slovo měl Marek Zmrhal, který prorazil tvrdou smečí liberecký blok a zápas ukončil.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Dukla Liberec 3:1(25:22, 25:20, 24:26, 25:15)

Domácí: De Amo, Michálek, Ondrovič, Křesťan, Zmrhal, Todua, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Piskáček, Mechkarov,

Hosté: Pietruczuk, Holubec, Indra, Šulista, Veselý, Macías, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Biernat, Štokr, Pietruczuk, Srb, Leikep

Ohlasy po zápase:

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): Dneska to byl těžký zápas, máme za sebou náročný program. Teď si potřebujeme odpočinout a připravit se na play off. Jsem rád, že jsme to dneska zvládli za 3 body.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Zápas byl od začátku zbytečně nervózní. Uklidnilo se to až ve druhém setu. Kromě koncovky třetího setu jsme Liberec celkem přehrávali. Podali jsme dobrý výkon v obraně.“

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): „Budějovice zase hrály dobře. My jsme zkoušeli točit se sestavou. Potřebujeme se na něčem chytit. My si moc nepomůžeme servisem, zatímco Budějovice ho využívají stabilně.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Gratuluji domácím ke koncentrovanému výkonu. My jsme na ně dnes nestačili.“

Autoři | Foto Dan Kubát

Štítky Jihostroj, volejbal, Liberec, zápas, trenér, České Budějovice, VK Jihostroj České Budějovice, Dukla Liberec, Ondřej Hudeček, Karlovarský kraj, Michal Nekola, VK Dukla Liberec