čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Hráči Jihostroje pomáhají s rozvozem ochranných štítů

Volejbalový život v klubu díky virové pandemii bohužel nečekaně utichl. Hráči A-týmu se předčasně rozjeli na "dovolené". Atraktivní zápasy play-off jsou zrušeny. Veškeré mládežnické týmy jsou bez tréninků a soutěží. Pro každého z nás je aktuální situace složitá, ale pro některé, je přeci jen trochu těžší. A proto se Jihostroj jako klub rozhodl alespoň trochu pomoci.

Volejbalový klub spojil síly s humanitární organizací ADRA v Českých Budějovicích, která v současné situaci neúnavně pomáhá po celém Jihočeském kraji. Díky ní došlo ke spojení se skupinou 3D Jihočeši, partou dobrovolníků, kteří ve svém volném čase vyrábějí ochranné štíty. 

„Jsme parta lidí, kteří se před čtrnácti dny ještě neznali. Možná jsme o sobě tušili díky facebookovým skupinám o 3D tisku. Dali jsme se dohromady a utvořili skupinu 3D Jihočeši. V současné době tiskneme ochranné štíty po Budějovicích. Každý z nás má doma 3D tiskárny, ať už svoje nebo půjčené,“ popsal vznik skupiny jeden z členů Vladimír Kuzba.

Kromě Českých Budějovic tiskne skupina 3D Jihočeši i v Jindřichově Hradci, Prachaticích a v Táboře. „Denně stíháme udělat přibližně 200 kusů štítů. S tiskem nám pomáhají i různé školy. Ale stále to nepokryje poptávku. Potřebovali bychom udělat třeba 500 kusů za den. Ale určitě se nám může kdokoliv ozvat, zkusíme vyhovět všem,“ dodal Kuzba

Co skupině trochu komplikovalo situaci a ubíralo čas, byl rozvoz štítů po jednotlivých organizacích. A právě s tím se rozhodl pomoci Jihostroj. „Jsme rádi, že pomůžeme alespoň trochu přiložit ruku k dílu. Hráči mají v současné době neplánované volno, a proto budou tak trochu sloužit jako kurýři. Kdykoliv bude potřeba, naložíme ochranné štíty a rozvezeme na vybrané místo,“ uvedl manažer klubu Robert Mifka

Jako první vyrazil na cestu Petr Michálek, který vezl ochranné štíty symbolicky do rodných Dačič, kde je předal místnímu Domovu pro seniory.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto volejbalcb.cz

Štítky Jihostroj, pomoc, Adra

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.