neděle 16. května 2021 Přemysl

Extraliga by měla pokračovat 14. listopadu. Konečně zase můžeme do práce, pochvaluje si Zmrhal

Pokračování extraligy se blíží. Na středečním jednání se Asociace volejbalových klubů dohodla na preferovaném termínu restartu extraligy, který je stanoven na 14. listopadu. Plán na dohnání vzniklého zápasového manka a zároveň ušetření nákladů na testování má spočívat v odehrání dvou zápasů na jeden test. Vše ale musí rozhodnout ministerstvo zdravotnictví na základě žádosti o výjimku ze strany Českého volejbalového svazu.

Do haly se volejbalisté Jihostroje vrátili hned, jak to bylo možné – ve středu absolvovali dokonce dva tréninky. „Už jsme byli skeptičtí. Zpráva o tom, že můžeme zase trénovat a hrát, pro nás byla jako dar z nebes. Konečně zase můžeme dělat svoji práci,“ rozplýval se po prvním tréninku smečař Marek Zmrhal. Svěřenci Reného Dvořáka se rovnou začali připravovat na obnovený start extraligy. „Program je teď vlastně stejný jako byl před zákazem – každý den máme trénink vše pomalu směřujeme k zápasům, které by měly začít příští sobotu,“ říká Zmrhal.

Jihostroj přišel během vynucené pauzy o pět utkání, které bude postupně dohrávat. Předběžně se počítá s variantou jednoho vloženého zápasu k již naplánovaným sobotním kolům. Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička v pátek prostřednictvím Twitteru sdělil, že platnost testů na koronavirus bude 72 hodin, což je důležitá zpráva pro volejbal. V takovém případě totiž bude možné sehrát dvě utkání na jedno testování. V jednání jsou výjimky pro testování u hráčů, kteří již onemocnění prodělali.

„Počkejme si na konkrétní podmínky startu extraligové soutěže, o kterých by mělo být jasno začátkem příštího týdne. Vše rsměřuje k tomu, že se za pár dní opět budeme moct bavit extraligovým volejbalem. Podle původního plánu máme hrát 14. listopadu v Ostravě a na tento zápas se momentálně připravujeme,“ říká generální manažer Robert Mifka.

Zatím není jisté, jak bude probíhat Pohár CEV 

Dalším důležitým tématem je evropský Pohár CEV, v němž má Jihostroj narazit na Dynamo Moskva. První utkání v ruské metropoli se však nemůže odehrát z důvodu karantény domácího týmu. „Vše nyní intenzivně řešíme se zástupci Dynama a CEVu. Jednání to nejsou jednoduchá, ale věříme, že o již jednou potvrzené domácí televizní utkání 19. listopadu nepřijdeme,“ věří Mifka.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva

Štítky volejbal, Jihostroj, Marek Zmrhal

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.