Jihostroj porazil v souboji obran Odolenu Vodu 3:1

České Budějovice hájily v souboji s rozjetou Odolenou Vodou domácí neporazitelnost. V prvních dvou setech viděli diváci vyrovnané koncovky a stav 1:1. Od třetího setu Jihostroj zlepšil servis a hosté začali ztrácet. Ze zápasu, ve kterém dominovaly obrany, nakonec bere tři body Jihostroj, kterému tak nadále patří první místo v extraligové tabulce.

Jihostroj v domácích zápasech obvykle nedominuje hned od prvních míčů a zápas s Odolenou Vodou začal ve stejném duchu. České Budějovice mírně odskočily za stavu 9:6 a 11:8, ale hosté se vždy dokázali vrátit do hry. Jihostroji dělal problémy především univerzál AERA Hladík, který si připsal v prvním setu sedm bodů. V závěru setu vedli domácí už 20:16, ale náskok si opět nedokázali pohlídal. Odolena Voda vyrovnala skóre a koncovka setu byla velmi dramatická. Set ukončil šikovný úder domácího Stoiloviče, který stanovil skóre na 26:24 pro domácí.

Ve druhém setu opět pokračovala vyrovnaná hra. Hrál se pěkný volejbal, ale domácí Jihostroj chyboval o něco více, než je zvykem. Českobudějovičtí se nemohli dostat do většího náskoku, jelikož AERO precizně bránilo. Hostující Horák se dokonce ve druhém setu blýskl čtyřmi bloky. Domácí vedli 14:12, ale Odolena Voda brzy otočila stav na 14:17. V závěru setu se opět týmy přetahovaly o každý bod a tentokrát byli úspěšnější hosté – 26:28.

Ve třetím setu už si domácí nemohli dovolit zaváhat, jelikož potřebovali pro udržení na čele tabulky z utkání získat tři body. Jihostroj se tentokrát rozjel a začalo se mu dařit na servisu, se kterým měla Odolka problémy. Dařilo se domácímu Schoutenovi, který se pomohl svému týmu osmi body k vytvoření slušného náskoku. Jihostroj ke konci setu vedl už 20:14 a závěr si tentokrát pohlídal, přestože nechal soupeře dotahovat. Třetí set skončil výsledkem 25:20.

Ve čtvrté sadě už Odolka neměla tolik sil a domácí Jihostroj si šel za vítězstvím. Na příjmu domácím velmi pomohl Michálek, který se dostal do zápasů až jako střídající hráč. Do stavu 9:8 se Odolena Voda držela ve hře, ale pak začaly České Budějovice odskakovat a nedaly hostům šanci. Výsledek setu byl 25:14 a domácí Jihostroj udržel domácí neporazitelnost.

VK Jihostroj České Budějovice – AERO Odolena Voda 3:1 (26:24, 26:28, 25:20, 25:14)

Nejvíce bodů: Sedláček 14, Mach a Schouten oba 13 – Hladík 17, Carmody 15, Horák 10, Útoky: 56:42, Esa: 7:4, Bloky: 13:16, Chyby soupeře: 26:24, Rozhodčí: Gall a Kubinec, Diváci: 925

VK Jihostroj České Budějovice:  Sedláček, de Amo, Licek, Mach, Kriško, Stoilovič, libero Kryštof. Střídali: Michálek, Schouten, Polák, Piskáček

AERO Odolena Voda:  Horák, Démar, Chevalier, Carmody, Hladík, Ščadilov, libero Hadrava. Střídali: Saada, Chancy, Svoboda