úterý 5. července 2022 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Jihostroj přilákal posilu z Francie. Přichází argentinský nahrávač Giraudo

První letní posilou Jihostroje se stává vycházející hvězda argentinského volejbalu Matias Giraudo. V posledních dvou sezonách působil na pozici prvního nahrávače v Nice v prestižní francouzské Ligue A. Urostlý čtyřiadvacetiletý nahrávač střídá na jihu Čech Miguela de Ama.

Jihostroji se na pozici nového režiséra hry podařilo ulovit hráče s velkým potenciálem. I přes relativně nízký věk má už za sebou angažmá v prestižních evropských soutěžích – zahrál si v italské sérii A1 i ve francouzské Ligue A a je členem silného národního mužstva Argentiny. Rodák z argentinské provincie Cordóba vlastní také italský pas a se svými na nahrávače neobvyklými 202 centimetry bude patřit k nejvyšším hráčům na soupisce Jihostroje.

„Mati odehrál dvě velmi dobré sezony na pozici prvního nahrávače ve francouzské nejvyšší soutěži a o to více si vážíme toho, že se rozhodnul obléknout naše barvy. Věřím, že je to také důkaz dobrého jména Českých Budějovic ve volejbalové Evropě. Vedle kvalitní nahrávky může těžit ze svých na nahrávače výborných fyzických parametrů. Ve Francii byl druhým nejlépe podávajícím hráčem celé soutěže a má i velmi kvalitní blok,“ pochvaluje si generální manažer Robert Mifka, který má od nové posily velká očekávání. Giraudo vytvoří na nahrávce silnou dvojici s mladým českým reprezentantem Ondřejem Piskáčkem.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto VolleyTimes.com

Štítky volejbal, posila, tým, Jihostroj České Budějovice, Matias Giraudo Escurra

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.