Počasí dnes11 °C, zítra14 °C
Úterý 19. března 2024  |  Svátek má Josef

Podruhé bez ztráty setu. Jihostroj je krok od semifinále

Jihostroj nenechal Odolenu Vodu zdramatizovat čtvrtfinále ani v jejím bouřlivém domácím prostředí. Stejně jako v prvním zápase byla klíčová koncovka prvního setu, kterou opět zvládli lépe Jihočeši. Ve zbývajících dvou setech už České Budějovice vyhrály větším rozdílem a podruhé slaví vítězství 3:0. V sérii tak vedou 2:0 na zápasy a ve čtvrtek si mohou ve Sportovní hale zajistit postup do semifinále!

AERO Odolena Voda – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (29:31, 17:25, 19:25)

Nejvíce bodů: Chevalier a Hladík oba 10, Carmody a Svoboda oba 8 – van Schie 21, Polák, Michálek a Stoilovič všichni 9, Útoky: 35:44, Esa: 3:9, Bloky: 8:9, Chyby soupeře: 19:19, Rozhodčí: Činátl a Rychlík, Diváci: 577

AERO Odolena Voda: Chevalier, Carmody, Hladík, Svoboda, Horák, Chancy, libero Ježek. Střídali: Cukur, Šulc, Ferraro

VK Jihostroj České Budějovice: Giraudo, Stoilovič, Ondrovič, van Schie, Michálek, Polák, libero Kryštof. Střídali: Licek, Sedláček

Ohlasy

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): Zápas rozhodla koncovka prvního setu. Domácí do toho dali všechno a hráli o 200 procent lépe než v prvním zápase u nás. My jsme ale také hráli lépe a dařilo se nám na příjmu. Zvládli jsme tlak domácích na servisu. Věřím, že můžeme hrát ještě o něco lépe, když nám v domácím prostředí pomohou diváci. Doma chceme sérii ukončit, abychom hned v první možnou chvíli vybojovali postup.