Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Neděle 5. května 2024  |  Svátek má Klaudie

První finále před vyprodanou halou vyhrál Jihostroj bez ztráty setu

Volejbal v Českých Budějovicích táhne. Znovu vyprodaná Sportovní hala celý zápas bláznivě fandila a hráči Jihostroje ze sebe vymáčkli to nejlepší. Lvi v prvním finále neudrželi s nabuzenými Jihočechy krok. Jihostroj se díky suverénní výhře 3:0 ujal vedení v sérii, která se stěhuje ve čtvrtek do Prahy.

Finále extraligy bylo pro všechny sportovní fanoušky z Českých Budějovic a okolí velkým lákadlem a není divu, že opět překonali už tak vysoce nastavenou laťku v návštěvnosti. Oficiálně dva a půl tisícová návštěva hnala Jihostroj vpřed a domácí hráli na hranici svých možností. Praha v prvním setu držela krok a nad některými výměnami se fanouškům tajil dech. Jihostroji šel lépe servis a v prvním setu tak těsně přetlačil pražské Lvy – 25:23.

Druhý set začali lépe domácí, kteří si drželi dlouho mírný náskok. Jako už tradičně hrál fantasticky na bloku Ondrovič, který přidal i několik úspěšných útoků středem. Prahu ničil servisem Argentinec Giraudo, který si připsal tři esa. Na druhé straně naopak zvlhnul střelný prach univerzálu Schoutenovi, kterého střídal mladíček Kollátor. S blížící se koncovkou setu se do vedení 19:16 dostal Jihostroj, který už slibný náskok nepustil – 25:21.

Ve třetí sadě už byli Lvi pod velkým tlakem. Domácí si však šli suverénně pro první vítězství v sérii. Van Schiemu pomáhal v útočném snažení Licek a domácí rázem vedli už 17:11. Lvi sice přidali bloky – zejména Todua se před českobudějovickým publikem vyhecoval – ze strany hostů to však bylo málo. Jihostroj předváděl jeden ze svých nejlepších výkonů zejména při hře v poli a získal první vítězství ve finálové sérii – 25:19.

Ohlasy

Vojtěch Zach (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Zápas nebyl tak jednoduchý, jak vypadá výsledek. Praha hrála dobře v poli a krásné zákroky byly k vidění na obou stranách. Nakonec si myslím, že právě pole bylo rozhodující, protože my jsme v klíčových momentech chytili neuvěřitelné balony. Děkuji klukům, že předvedli to nejlepší, co umí. Věřím, že divákům se musel náš výkon líbit.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Zápas byl jednoznačný. Jihostroj hrál tak, jak by se ve finále mělo, my jsme k tomu přistoupili jako k nějakému přátelskému zápasu. V tom byl obrovský rozdíl.“