České Budějovice nedaly Beskydům šanci

Jihostroj byl proti Beskydům jasným favoritem, přesto neponechal nic náhodě a celý zápas odehrál v nejsilnější sestavě. Domácí měli od začátku zápas pevně pod kontrolou a vyhráli rychle už ve třech setech. Na pátém místě aktuálně Českobudějovičtí ztrácí jeden bod na čtvrté Karlovarsko.

V dohrávce 19. kola byli jednoznačnými favority domácí. Jihostroj neponechal nic náhodě a hrál ve své nejsilnější sestavě, přestože několik hráčů nebylo ve zdravotní pohodě. Beskydy nezačaly špatně a držely krok. České Budějovice však v polovině setu překlopily vedení na svou stranu a v závěru setu měly už pětibodový náskok, který zajistil hladké vítězství v prvním setu.

Druhé dějství bylo od počátku ve prospěch domácího týmu, který nepolevoval ani když měl už velký náskok. Jihostroj vedl 19:9 a univerzál González pohodlně skládal balony na polovinu soupeře. Trenér Kowal ani tak neprostřídal své hráče a raději nechával sehrát své klíčové hráče. V závěru setu si připsal jednoblok i nahrávač Carísio, který dovedl svůj tým k vítězství 25:15.

Zápas se hrál velmi rychle a ani do třetí sady nechtěli domácí nic protahovat a nechávali na hřišti nejsilnější sestavu. Jihostroj hrál stabilně, na příjmu se dařilo Balabanovi i Kovaříkovi a v útoku se o vše postarali Luengas s Gonzálezem. Domácí vedli už 12:7 a drželi otěže utkání. Beskydy navíc ještě ulehčily Jihostroji vítězství tím, že nedávaly servis. Tři body tak zůstaly po jednoznačném průběhu utkání na jihu Čech.

Ohlasy

Aleksandar Okolić (blokař VK Jihostroj České Budějovice): „Nebylo to tak jednoduché, jak napovídá výsledek. Byli jsme trochu unavení, hrajeme hodně zápasů doma i venku, takže jsme hledali zbytky energie. Hrál jsem doma v Českých Budějovicích vůbec poprvé a moc se mi líbila atmosféra. Lidi fandili a jsem rád, že jsme se jim odvděčili vítězstvím. Gratuluju celému týmu a už se soustředíme na další důležité zápasy.“

Marek Perry (kapitán Black Volley Beskydy)„Jednoznačné utkání. Budějovice se na nás dobře připravily, na příjmu na tom byly hodně slušně a my jsme nebyli schopni důrazně podávat. Sice-out jsme měli celkem dobrý, ale jediné, co můžu dál říct, je gratulace soupeřům.“