Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie
Bez reklam

Jihostroj uctí legendy Martina Kryštofa a Tomáše Filu

Začátek března bude pro fanoušky Jihostroje velmi sváteční. Jihostroj hostí Duklu Liberec v posledním zápase základní části, který rozhodne o konečném umístění a soupeři pro play-off. Po utkání klub připravuje speciální poděkování pro své legendy Martina Kryštofa a Tomáše Filu.

Atraktivní program v sobotu 2. března by neměl ujít sportovním fanouškům na jihu Čech. Duely Jihostroje s libereckou Duklou jsou již historicky vyrovnané a mají skvělý náboj. Navíc je pravděpodobné, že teprve až poslední zápas základní části definitivně určí soupeře pro čtvrtfinále extraligového play-off. Českobudějovičtí jsou na pátém místě tabulky, ale stále se mohou posunout až na třetí příčku, která patří právě Liberci. Věrné fanoušky Jihostroje pak potěší pozápasový program. Po konci utkání klub chystá poctu dvěma legendám nedávné minulosti.

Z Velkého Meziříčí dorazí historicky nejúspěšnější české libero Martin Kryštof. Ocenění získá symbolicky po zápase s Libercem, ve kterém odehrál vynikající sezony v letech 2004–2008. Za své nejlepší roky považuje Kryštof angažmá v Berlíně (2008–2015), kde získal třetí místo v Lize mistrů a třikrát německý titul, a osm sezon v Jihostroji (2015–2023), se kterým se loučil loni se stříbrnou medailí na krku. V Českých Budějovicích vyhrál dvakrát extraligu a třikrát zvedl nad hlavu Český pohár, s Libercem zapsal další dvě pohárová vítězství. Dlouhá léta byl také oporou národního týmu.

Spolu s ním vzdá Jihostroj hold také Tomáši Filovi, který pochází pro změnu z Valašského Meziříčí. Kariéru zahájil ve Zlíně a přes krátké angažmá v Opavě se dostal do Českých Budějovic. Oporou Jihostroje byl „Bohouš“ mezi lety 2009–2020. S jedenácti sezonami v dresu Jihostroje patří mezi deset nejoddanějších hráčů klubové historie. Smečař, který dokázal nastoupit i na pozici univerzála, byl součástí zlaté éry Jihostroje, která čítá pět mistrovských titulů z extraligy, tři triumfy v Českém poháru a další stříbrné a bronzové medaile.

Pro oba chystá klub speciální poděkování po skončení zápasu s Libercem. „Oba byli dlouho spjatí s Jihostrojem, podepsali se pod spoustu úspěchů a vryly se našim fanouškům hluboko pod kůži. Stejně tak oni nedají ani po skončení kariéry dopustit na Jihostroj. Zaslouží si rozloučení před halou plnou fanoušků. Oba se budou následně aktivně účastnit také volejbalového plesu v Sále Beseda,“ říká marketingový manažer Jihostroje Matěj Mayer.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Dan Kubát

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jihostroj uctí legendy Martina Kryštofa a Tomáše Filu  |  Míčové sporty  |  Sport  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.