Počasí dnes22 °C, zítra13 °C
Čtvrtek 2. května 2024  |  Svátek má Zikmund

Domácí prohra s ČZU odčiněna, Jihostroj zvítězil 3:1

Odvetné utkání volejbalové Uniqa extraligy mezi pražským ČZU a Jihostrojem České Budějovice ovládli Jihočeši. Tým z hlavního města v prvním vzájemném měření sil hraném na budějcké palubovce vyhrál senzačně 3:0, Jihostroji už ale podruhé nezaváhal a v Praze zvítězil 3:1.

Jako vždy nahecovaní vysokoškoláci vstoupili do utkání s vervou a nahrávač Bartůněk dokonce zahájil hru esem.

Domácí vsadili na riskovaný servis, což jim v průběhu setu vycházelo, ale Jihostroj si svou precizní a koncentrovanou hrou vytvořil v koncovce prvního setu náskok, který ho dovedl až k vítězství.

Druhý set se pro Jihostroj vyvinul podobně příznivě, a tak domácí mančaft přehrál v poměru 25:19.

Jediný šrám na čistém štítu utržili Jihočeši ve třetí sadě, kdy Pražanům vycházel riskovaný servis a hosté se hůře prosazovali - 25:21.

Jihočeši však nesložili zbraně a zkázu ČZU dokonali ve čtvrtém setu, kdy domácí nepustili prakticky k ničemu a vyhráli rozdílem deseti bodů.

„Viděli jsme velice dobré utkání, ve kterém byly Budějovice v rozhodující fázi lepší na útoku i na podání,“ uvedl po utkání trenér ČZU Praha Jan Malina.

„Zodpovědný, agresivní, soustředěný. Takový byl náš výkon v Praze. Utkání mělo výbušnou povahu a emocí létalo v hale opravdu hodně, nicméně všichni hráči zahráli opravdu skvěle a po zásluze jsme získali tři body,“ okomentoval utkání asistent trenéra Jihostroje Stanislav Pochop.

ČZU Praha - VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (-18, -19, 21, -15)

Čas: 96 minut. Rozhodčí: Renčín, Krtička. Nejvíce bodující hráči: Finger 18 - Rojas 13. Diváci: 483.

ČZU Praha: Šrámek, Bartůňek, Marel, Finger, Böhm, Lohr - libero Pfeffer, (Vachoušek, Záveský, Patočka). Trenér Jan Malina.

Jihostroj: Zapletal, Rojas, Fila, Mach, Sukuba, Novotný - libero Juračka (Sobotka, Kriško). Trenér Jan Svoboda.

Štítky volejbal, ČZU Praha, Jihostroj České Budějovice, Uniqa extraliga, Česká zemědělská univerzita v Praze, Jihostroj, Praha, České Budějovice, Česká volejbalová extraliga mužů, Jan Svoboda