středa 2. prosince 2020 Blanka

TJ Karate slaví úspěch. Martina Šáchová získala stříbrnou medaili ve světové lize

Historicky první medaili ze světové ligy karate veze do České republiky Martina Šáchová z budějckého klubu TJ Karate. Ve finále podlehla závodnici z Černé Hory a umístila se tak na druhém místě.

Martina bojovala v juniorské kategorii Kumite nad 59 kilogramů, kde bylo přihlášeno celkem 92 závodnic. „Martina vyhrála celkem šest zápasů. Tím klíčovým byl zápas ve třetím kole proti závodnici z Anglie, která je letošní bronzovou medailistkou z mládežnických olympijských her. Marťa ji dokázala porazil 4:0,“ popsal průběh závodů trenér TJ Karate Miroslav Hýsek.

V boji o finále porazila Šáchová chorvatskou závodnici a ve finále ji čekala karatistka z Černé Hory. Té bohužel v napínavém zápase podlehla a bere tak krásné druhé místo. „Martina bohužel poslední zápas prohrála. I tak je to ale historicky první medaile pro Českou republiku v mládežnické světové lize,“ dodává Hýsek.

Turnaje se v italském Caorle účastní celkem 2650 závodníků, z 610 klubu a z 67 států světa. Už dnes na turnaji pokračují dorostenky.

Foto Miroslav Hýsek

Štítky TJ Karate, sport, světová liga karate, medaile

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.