pátek 13. prosince 2019 Lucie

Petráček je druhým nejlepším handicapovaným sportovcem roku. Připravuje se na mistrovství světa

Dalším oceněním se může chlubit budějcký plavec Arnošt Petráček. V anketě Nejlepší handicapovaný sportovec roku získal druhé místo. Aktuálně se připravuje na mistrovství světa, čeká ho ale spousta dalších závodů.

Anketa se vyhlašovala na konci února. První místo obsadil střelec Tomáš Pešek, stříbrnou příčku si připsal budějcký plavec Arnošt Petráček„Jsem za umístění opravdu rád. Zlato je zlato, ale každé takové ocenění má pro mě určitý význam a tak trochu mě to vždycky motivuje k tomu, abych pořád makal a neusnul na vavřínech,“ říká plavec.

Petráček se aktuálně připravuje na mistrovství světa. Z něj se může kvalifikovat na paralympiádu v Tokiu. „Mám před sebou i další závody, takže nechci tvrdit, že některé jsou víc důležité a některé méně, snažím se brát to zodpovědně a připravovat se neustále. Člověk nikdy neví, co ho může překvapit,“ prozrazuje.

Na otázku, jakého ocenění si nejvíce váží, nedokázal odpovědět. „Vážím si každého stejně. Člověk by si hlavně měl uvědomit, že ocenění jsou fajn, ale tohle všechno není jenom moje práce. Ocenění by si totiž taky zasloužili lidé kolem mě, kteří mi pomáhají k tomu, abych byl tam, kde jsem,“ uzavírá Petráček.

Foto Jan Luxík

Štítky Arnošt Petráček, sportovec, handicap, plavání

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.