úterý 27. října 2020 Šarlota / Zoe

Hlubocký baseball se vrací do extraligy po šestnácti letech

Hráči prvoligového baseballového A týmu Sokol Hluboká mají důvod k oslavám. V baráži vybojovali postup a po šestnácti sezónách se vrací do extraligy. Svým návratem na soupisku je v nejvyšší soutěži podpoří celkem pět odchovanců, kteří nejvyšší baseballovou soutěž již hrají.

V roce 2004 figuroval naposledy Sokol Hluboká v tabulkách České baseballové extraligy. Od té doby se na hlubockém fieldu hrála pouze 1. liga. Na extraligové časy vzpomíná předseda klubu David Šťastný: „Byla to tehdy zlatá éra. Sezonu před tím jsme postoupili do nejvyšší soutěže, obnovovali jsme hřiště po velkých povodních a začínali s budováním Sportovního areálu. Média se díky tomu začala zajímat o hlubocký baseball a úspěchy zaznamenali i naše další týmy. Návrat do extraligy vnímám jako další ze splněných cílů klubu, hned vedle letošní úspěšné rekonstrukce hřišť,” popisuje. Šťastný je vedle Martina Marka a Michala Pirgla jedním ze třech stále aktivních hráčů, kteří extraligové období zažili na vlastní kůži.

Postup do nejvyšší soutěže rozhodla druhá polovina baráže, kde hlubocký tým porazil většinu extraligových týmů. O třetí a čtvrté postupové místo bojovali hlubočtí s extraligovým SaBaT Praha a prvoligovým Blesk Jablonec. Po dramatickém závěru baráže vzešli z tohoto trojlístku postupující Sokol Hluboká a Blesk Jablonec. „Po absenci zahraničních posil u extraligových týmů se ukázalo, že poslední týmy z extraligy a první týmy 1. ligy jsou na stejné hráčské úrovni. Náš tým měl v letošní sezoně velké odhodlání a to se projevilo i ve vypjatých herních situacích, kdy jsme se nepoložili. Je vidět, že jsme připraveni na extraligovou sezonu,” popisuje trenér A týmu Stanislav Hejný.

Hlubocký tým v extraligové soutěži podpoří také pět domácích odchovanců, kteří v uplynulých letech hráli v jiných extraligových týmech. Ti se na příští sezonu vrací na hlubockou soupisku. Mezi nimi také jeden z nejlepších českých pálkařů Martin Mužík. „Postup Hluboké mě hodně zahřál u srdce. Po několika letech se vracím domů, kde chci uplatnit zkušenosti nabyté v extralize a reprezentaci. Věřím, že pro Sokol Hluboká budu v soutěži dobrou oporou,” říká čtyřiadvacetiletý Mužík, který od roku 2012 nastupuje v české reprezentaci a posledních 6 letech hrál Extraligu za Kotlářku Praha. Mužík má baseballové zkušenosti také z dvouletého angažmá v USA a zúčastnil se pěti Mistrovství světa a pěti mistrovství Evropy. Vybrán byl také do Evropského týmu pro Winter league na Taiwanu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky Hluboká nad Vltavou, baseball, extraliga, Martin Mužík

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.