sobota 15. května 2021 Žofie

Další den na Dakaru. Michek se posunul na třinácté místo i přes bloudění a pád

Favorité odpadávali, na trati bylo k vidění několik hrozivých pádů. Jezdci z týmu Orion – Moto Racing Group ale náročný den na Dakarské rallye přežili a posunuli se celkovým pořadí dopředu. Milan Engel se blýskl patnáctou příčkou v etapě a celkově drží 21. místo. To jeho kolega Budějčák Martin Michek se trápil.

„To, co se dělo na trati, bylo drsné. Dlouho jsem bloudil a ke konci jsem měl pád," shrnul bývalý elitní motokrosař, který dojel v úterý na 20. místě, v celkovém pořadí se však posunul na skvělé třinácté místo. 

Během úterka museli favorité končit, pro zraněné létaly vrtulníky. „U všech pádů jsem projížděl. U Poláka Giemzy jsem se zastavoval a ptal se, jestli je v pořádku,“ popisoval náročný den Martin Michek

Ten také prožil náročné chvíle. Po dojezdu do cíle přiznal, že si vybral svůj den. „Od dvacátého kilometru jsem bloudil, což mě stálo 25 minut. Než mi došlo, že jedu zcela mimo, tak to byla dlouhá doba. Skoro jsem pak nevěděl, na jaké místo se mám vrátit. Bylo to pro mě frustrující,“ tvrdil Michek, který se pak rozjel a pohyboval se kolem dvanáctého místa. Před tankovacím bodem ale opět zabloudil a ke konci se potýkal s pádem. 

„Přihodilo se to v řečišti. Vjel jsem do pole kamenů, jeden z nich mi nakopl zadní kolo, přetočil jsem se a mě to katapultovalo do vzduchu. Nicméně jsem se posbíral, motorka a já jsem v pohodě,“ popisoval Michek, který na nejlepšího ztrácí hodinu a padesát minut, celkově je třináctý.

„Dakar se chýlí ke konci a špička tlačí na pilu, proto se dělají chyby. Celkové třinácté místo mě těší, je krásné. Ale určitě by mě těšilo víc, kdyby závodníci byli v pohodě, závodili se mnou, a já je překonal svojí rychlostí,“ uzavřel.

Ohodnoť článek

Autoři | Tisková zpráva | Foto Orion - Moto Racing Group

Štítky Dakar, Michek, motorsport, moto, závod, rally

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.