pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Režisér Větrovský natáčí dokument o Janu Kollerovi. Premiéra je naplánována na příští rok

Jan Koller se dočká dokumentu, který připomene podstatné milníky jeho kariéry. Režisér a producent Petr Větrovský ho začal natáčet v loňském roce. Snímek s názvem Jan Koller - příběh obyčejného kluka by měl mít českou premiéru 3. února 2022 a o týden později na Slovensku. Pokud dopadnou jednání dobře, mohl by se promítat také v Německu a Belgii.

„Natáčení už začalo, děláme hlavně záběry se mnou, protože ve filmu vyprávím svůj příběh. Na to se samozřejmě nabalují lidé, kteří prošli mojí kariérou. Spousta spoluhráčů a trenérů žije v zahraničí, současná pandemická situace nás trochu omezuje. Až se to trochu uvolní, čeká nás natáčení převážně v zahraničí,“ prozradil ČTK Jan Koller, který s fotbalovou kariérou začínal v jihočeské Smetanově Lhotě.

Koller se může pochlubit ziskem titulu v Bundeslize či dvěma výhrami belgické nejvyšší soutěže. Na domácí scéně v dresu Sparty získal trofej pro mistra a vítěze poháru. Za fotbalovou reprezentaci nastřílel v jednadevadesáti utkáních 55 gólů, což z něj dělá nejlepšího střelce fotbalové reprezentace. Teď je také členem fotbalové Síně slávy.

Filmaři kvůli natáčení dokumentu vyrazí například do Turína za Pavlem Nedvědem a do Londýna za brankářem Petrem Čechem. Režiséra Větrovského, který nedávno zaznamenal úspěch s dokumentárním filmem Attila o slovenském zápasníkovi Attilu Véghovi, podle jeho slov na Kollerovi fascinuje jeho světová nezaměnitelnost.

„Od mládí jsem se fotbalu věnoval, dost o něm vím, vyslechl jsem tisíce příběhů, ale žádný nebyl takový. Příběh o tom, že někdo v osmnácti hraje přebor, ve čtyřiadvaceti první ligu a o dva roky později dává góly za národní tým, je tak neuvěřitelný, že mě přivedl k tomu zaznamenat ho na filmové plátno,“ dodal Větrovský, který bývalý funkcionář fotbalového klubu 1.FK Příbram. Podle svých slov nenatáčí snímek pouze o kopané, ale i o soukromém životě Kollera. „Ale excesy typu, jaké jsme viděli ve filmu o Maradonovi, tam rozhodně nebudou,“ uzavřel Koller, který v září 2009 ukončil svou reprezentační kariéru.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pavel Kacerovský | Zdroj ČTK, Wikipedia

Štítky film, Jan Koller, dokument

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.