sobota 13. srpna 2022 Alena

Karatistka Martina Šáchová míří díky divoké kartě na prestižní Světové hry 2022

Vypadalo to na dva týdny klidu a odpočinku, ale rázem je všechno jinak. Českobudějovická karatistka Martina Šáchová odletěla do USA, aby se zúčastnila prestižních Světových her 2022! K dalšímu z vrcholů její skvělé kariéry směřuje díky divoké kartě.

„Minulý týden ve čtvrtek jsme seděli na pokoji v chorvatské Poreči, kde se konal turnaj WKF U12 & U21 CUP-POREC 2022, když přišla informace o Martiny divoké kartě. Už jsme byli nastavení v módu, že dokončíme poslední turnaj a užijeme si 14 dní volno, takže jsme se museli rychle přepnout zpátky,“ usmívá se trenér Miroslav Hýsek. „Máme z toho obrovskou radost, protože dostat se na Světové hry není jen tak. Pro nás je to velká výzva a určitě zabojujeme naplno!“

„Moc se těším, jelikož tohle je pro karatistu bezesporu velká událost. I když jsem s tím nepočítala a je to hodně narychlo, jsem naprosto připravená. Mám natrénováno a věřím, že dokážu uspět,“ navazuje Martina Šáchová.

Vzhledem k výše uvedenému je zřejmé, že má Martina za sebou hektické dny. „Ani ne za týden jsem musela všechno zařídit, abych mohla do států odletět. Neměla jsem tedy čas nad tím vším příliš přemýšlet, nějak více trénovat, připravit se na konkrétní závodnice, které mě čekají. Pro mě bylo nejdůležitější nastavit se tak, abych se cítila dobře. A to se podařilo!“

Ačkoliv už Martina díky karate poznala mnoho zemí, Amerika pro ni bude úplně novou zkušeností. „Vlastně jsem ji jednou zažila, když jsme měli čas na přestup. Tenkrát jsme měli dvanáctihodinový prostor, tak jsme se podívali po New Yorku, což je ale s tím, co mě čeká, nesrovnatelné. I z tohoto hlediska se tedy samozřejmě těším,“ uzavírá závodnice, která se bude domů vracet v neděli 10. července.

World Games 2022, které dávají prostor sportům, jež nejsou součástí olympijských her, se uskuteční od 7. do 17. července v Birminghamu v americké Alabamě.

Nábor do TJ Karate České Budějovice

Martina Šáchová zažívá ohromné časy. A nejen ona, i dalším mladým závodníkům z TJ Karate České Budějovice se daří. Že byste byli rádi, kdyby bylo vaše dítě součástí úspěšného klubu? Žádný problém! Ve dnech 5. a 6. září se uskuteční nábor karate, konkrétně 5. září od 16 hodin v tělocvičně Emy Destinové a 6. září od 17 hodin v tělocvičně Žižkova. On-line registrace do tréninkových skupin byla spuštěna na webu www.tjkaratecb.cz, kde se zároveň dozvíte všechny potřebné informace.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky karate, martina šáchová, jižní čechy, sport

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.