pátek 30. září 2022 Jeroným

Úspěch kajakáře Krejčího. Jihočech opět ovládl evropské mistrovství slalomářů do 23 let

Kajakář Jakub Krejčí obhájil titul slalomářského mistra Evropy do 23 let. Na šampionátu v Českých Budějovicích triumfovala ve stejné věkové kategorii rovněž Antonie Galušková a o stříbro rozšířila sbírku domácí reprezentace juniorka Olga Samková.

Pro Krejčího to není zdaleka první úspěch. Loni se stal mistrem České republiky ve vodním slalomu, vyhrál také mistrovství světa i Evropy v kategorii K1 do 23 let. Letos byl na své domovské trati nejlepší už v kvalifikaci i v dnešním semifinále a závod o medaile vyhrál čistou jízdou s náskokem 1,78 sekundy před Miquelem Travém ze Španělska. Před rokem ve Slovinsku získal titul i v extrémním slalomu a na jihu Čech nyní bude usilovat o opětovné zkompletování double.

„Závodil jsem doma a obhajoval titul, což je vlastně ta nejhorší kombinace. Byl jsem opravdu nervózní a těší mě, jak jsem to ustál. Dnes jsem dokázal předvést dvě hezké jízdy a jsem neskutečně šťastný,“ uvedl v tiskové zprávě českobudějovický rodák.

Galušková prošla do finále až jako předposlední, ale rozhodující jízda jí vyšla. Trať sjela bezchybně a zvítězila o 47 setin před Angele Hugovou z Francie. „Když jsem na startu slyšela, že Kuba vybojoval titul, tak jsem si řekla, že to musím taky zkusit,“ prohlásila dvojnásobná juniorská mistryně světa po premiérovém evropském triumfu.

Druhá česká finalistka Lucie Nesnídalová naopak nezopakovala skvělé semifinále, ve kterém byla nejlepší, a s osmisekundovou penalizací uzavřela desetičlennou finálovou výsledkovou listinu.

Samková nestačila jen na Němku Paulinu Pirrovou. Obě jako jediné zvládly finále bez dotyku branky a v cíli je od sebe dělilo 2,11 sekundy. Vítězka semifinále Klára Kneblová se dvěma "šťouchy" skončila hned pod stupni vítězů.

Bez medaile zůstali v areálu Lídy Polesné jen juniorští kajakáři. Nejlepší z tria českých finalistů Štěpán Venc, který se letos v Ivree stal juniorským vicemistrem světa, skončil i kvůli dvěma dotykům branek až osmý.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Český vodní slalom a sjezd

Štítky Sport, kanoistika, slalom, junioři, třiadvacítka, Evropa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.