Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Pondělí 27. března 2023  |  Svátek má Dita

FOTO: Výstavu k půlstoletí Rallye Český Krumlov zahájila nedělní vernisáž

V kaplickém kině včerejší vernisáží odstartovala výstava přibližující historické milníky padesáti ročníků legendární Rallye Český Krumlov. Nedělní akci osobně zahájil absolutní vítěz českokrumlovské rallye z roku 2001 Emil Triner.

Jubilejní padesátý ročník Rallye Český Krumlov odstartuje v druhé polovině května

Jen těžko budete na jihu Čech hledat tradičnější motoristickou soutěž, než Rallye Český Krumlov. Oblíbená soutěž, která se letos pojede o víkendu 19. a 20. května, se uskuteční už popadesáté a přinese hned dvě oslavy jubilea.

„Vernisáž výstavy Půlstoletí Rallye Český Krumlov se povedla a do kaplického kina v neděli odpoledne dorazilo několik stovek návštěvníků. Unikátní expozici historických artefaktů z více než padesátileté historie jihočeské soutěže můžete až do konce března navštívit ve výstavní síni 3D KINA Kaplice,“ popsal hlavní pořadatel soutěže Pavel Kacerovský

K vidění jsou například vítězné kombinézy a přilby Romana Kresty s Petrem Grossem, ráfek po známém zátoňském defektu Václava Pecha, lavička a poháry Jana Kopeckého, síň slávy Jiřího Urbana, plakáty, fotografie, itineráře a jiné historické artefakty, které psaly tradici soutěže od roku 1971.

„Expozice je doplněna ukázkou modelů soutěžních vozidel ze sbírky kaplického příznivce rychlých kol Petra Danihlíka,“ uzavírá Pavel Kacerovský. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Petr Skřivánek

Štítky rally, soutěž, Emil Triner, Český Krumlov, kino, vernisáž, výstava, Roman Kresta, Václav Pech, Jan Kopecký, Jiří Urban, Kaplice, Rallye Český Krumlov, Pavel Kacerovský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.