Počasí dnes17 °C, zítra20 °C
Středa 22. května 2024  |  Svátek má Emil

Budějčtí karatisté uspěli na prestižním turnaji v Hradci Králové

Mezinárodního dvoudenního turnaje se zúčastnily i kluby z jihu Čech a nejúspěšnějším se stala Tělovýchovná jednota Karate České Budějovice. V konkurenci 13 států vybojovali budějčtí karatisté 30 medailí.

Turnaj se uskutečnil na závěr dubna a zúčastnilo se ho přes 900 závodníků. Českým týmům konkurovali karatisté z 12 zemí - Egypt, Ukrajina, Švédsko, Rusko, Polsko, Makedonie, Maďarsko, Německo, Arménie, Lotyšsko a Slovensko.

„Velkou kvalitu v první den předvedl tým z Egypta, kterému se těžko v jednotlivých kategoriích konkurovalo. Jejich nasazení, technická a taktická úroveň byla opravdu na vysoké úrovni,“ uvádí hlavní trenér TJ Karate České Budějovice Miroslav Hýsek. „Druhý den pak na tatami dominovali mladí závodníci z Ukrajiny a Slovenska.“

TJ Karate se v celkovém hodnocení umístila na skvělém 4. místě. Před ní byl jen našlapané výběry Ukrajiny, Egypta a Slovenska. Druhý českobudějovický oddíl Fight Club skončil s 20 medailemi na pátém místě a potvrdil dominanci budějckých týmů mezi českými kluby.

„Velkou radost jsem měl z výkonů Radka Domina, který prolomil svou smůlu a v kategorii Masters zvítězil. Svými výkony mě hodně nadchl Vojta Kočí, který porazil letošního medailistu z mistrovství Evropy Ruslanda Sadikovského z Lotyšska,“ dodává Hýsek, kterého potěšili i junioři. „Marek Řeřicha zvítězil v kategorii open, Dominik Mikula porazil ve finále těžkého soupeře z Egypta a dařilo se i Veronice Halodové, která získala tři stříbrné a jednu bronzovou medaili.“

Třetím nejlepším jihočeským týmem byli karatisté z Nových Hradů, kteří vybojovali jedno druhé a tři třetí místa. Tahounem byl Martin Hermann mladší, který v kumite ve velké konkurenci vybojoval v kategorie U21 nad 84 kilogramů třetí místo a v mužích pak ve finále podlehl o dva body závodníkovi z Ukrajiny.

Štítky karate, TJ Karate České Budějovice, úspěch, vítězství, medaile, Hradec Králové, České Budějovice, Ukrajina, Egypt, Česko, Slovensko, Lotyšsko, Rusko, Německo