České Budějovice
SpolečnostŘeky jsou pro Budějce nákladnou dopravní překážkou, napsal primátor města
Velkou vlnu reakcí vyvolalo vyjádření primátora Českých Budějovic Jiřího Svobody (ANO), který v Týdeníku Respekt odpovídal na otázku, co by pro město znamenalo, kdyby v něm vyschly řeky. Svoboda v odpovědi mimo jiné zmínil, že jsou spíše nákladnou dopravní překážkou.
SpolečnostOHLA ŽS staví v Českých Budějovicích a celém Jihočeském kraji dlouhodobě a velmi dobře
OHLA ŽS, a.s., je multioborová stavební společnost zaměřující se na komplexní realizaci stavebních děl jakéhokoliv rozsahu i náročnosti, jejich modernizaci, údržbu i rekonstrukci. Na stavebním trhu působí 70 let a patří k nejvýznamnějším firmám v oboru v Česku. Její Divize Čechy sídlí a působí nejen v Praze, ale také v Českých Budějovicích.
FotbalMladí rozhodčí nesmí čelit vulgárním útokům, říká fotbalový funkcionář
Nabrali mladé rozhodčí, které postupně zaučují jejich zkušení kolegové. Vysvětlují jim, jak se chovat na hřišti i mimo něj, aby si při utkání vybudovali přirozenou autoritu. Zároveň mohou už v 15 letech získat první finanční odměnu. Fotbalový funkcionář Jiří Malý pro Drbnu popisuje, jak si českobudějovický okresní fotbalový svaz buduje základnu rozhodčích.
Z krajePoslední možnost přihlásit se ke studiu na VŠTE
Léto se chýlí ke konci, ale pořád máte příležitost přihlásit se na vysokou! Chcete studovat technické nebo ekonomické obory a najít po škole uplatnění do dvou měsíců? V tom případě neváhejte a přihlaste se teď na Vysokou školu technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích.
SpolečnostUkrajinský Den nezávislosti se oslaví i v Litvínovicích
Už tento týden oslaví Ukrajina Den nezávislosti. V souvislosti s tím se v Litvínovicích u Českých Budějovic odehraje slavnost, která tento významný svátek pro Ruskem okupovanou zemi připomene. Připraven je pestrý program pro děti a dospělé, hudba, jídlo nebo workshopy. Akce začíná ve 14 hodin.
DopravaProvizorní komunikaci pod Včelnou čeká uzavírka. Potrvá přes dva týdny
V loňském roce se koleje mezi Českými Budějovicemi a Včelnou kvůli stavbě Jižní tangenty překládaly, teď se budou vracet zpět, na nově vybudované železniční mosty. Práce ale omezí řidiče, kteří nebudou moct využít část provizorní komunikace pod Včelnou. Uzavírka potrvá 19 dní a začne už tento pátek 26. srpna.
Z krajeZlepšení kvality života, kultura, bezpečnost i cestovní ruch. Kolem vody v jižních Čechách se připravují investice přes tři miliardy
Investice přes tři miliardy korun se připravují v následujících čtyřech letech v jižních Čechách. Jedná se o projekty, které přímo souvisí s vodou, nebo jsou v její těsné blízkosti. Chystané investice podpoří bezpečnost, zlepší kvalitu života místních obyvatel, přispějí do rozvoje kultury či cestovního ruchu. Podrobnosti byly diskutovány na každoroční konferenci Lodě na vltavské vodě.
Z krajeVŠTE staví za více než sto milionů další laboratoře pro výuku a výzkum. Studentům nabídnou nové možnosti
Na více než 127 milionů korun vyjde stavba druhé etapy sdružených laboratoří Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE), která začala v kampusu na Okružní. Dokončeny budou koncem srpna 2023 a doplní první etapu komplexu laboratoří z roku 2016.
SpolečnostANKETA: Kdo by se měl stát dalším primátorem? Budějce by mohla poprvé v historii vést i žena
Od roku 2014 stojí v čele Českých Budějovic Jiří Svoboda (ANO). Post primátora bude obhajovat i v nadcházejících komunálních volbách. Vůbec poprvé by ale krajské město mohla vést žena. Mezi kandidáty je majitel strojírenské firmy, zdravotní sestra, děkanka ekonomické fakulty nebo sportovní manažer.
SpolečnostZakázali mi vstup na výstavu Země živitelka, řekl Babiš. Není to pravda, pustil se do něj ministr zemědělství
Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) dnes v televizi Nova řekl, že mu byl zakázán vstup na výstavu Země živitelka, která se v Českých Budějovicích koná příští týden. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) se ale nic takového nestalo. „Pan Babiš si samozřejmě jako kdokoliv jiný může zakoupit vstupenku na veletrh a navštívit jej," napsal na Twitter.









