středa 11. prosince 2019 Dana

VOLBY 2018: První volební den je u konce. Účast podle některých komisí není vysoká

První volební den je u konce. Podle některých členů volebních komisí není účast vysoká. Volit už ale samozřejmě byli lídři stran a hnutí, kteří letos kandidují. Odvoleno už mají i kandidáti do senátu.

Ve volebním okrsku číslo 35, v Mateřské škole Jana Opletala, byla účast nízká. „Myslím si, že máme maximálně 25 procent. A to možná přeháním. Bohužel lidé o tyhle volby nemají moc zájem,“ prozradila předsedkyně volební komise s tím, že zodpovědněji berou volby starší lidé.

Většina lidí už je podle ní připravena z domova. Za plentou tak pouze vymění obálky. „Celkem hodně lidí nemělo zájem volit do senátu,“ upozornila. 

Odvoleno už mají politici 

První den odpoledne se k volbám vydalo hned několik samotných kandidátů. Odvoleno tak má například Jan Mádl z Čistých Budějovic, Martin Kuba z ODS, Lukáš Mareš z České pirátské strany, primátor Jiří Svoboda za ANO nebo Juraj Thoma z Hnutí Občané pro Budějovice. Svůj hlas vhodili do urny i kandidáti na senátora Ladislav Faktor a Jiří Šesták.

Kompletní výsledky voleb se očekávají v noci ze soboty na neděli

Volební místnosti se opět otevřou v zítra v osm hodin ráno. Volit mohou lidé do dvou hodin odpoledne. Výsledky se očekávají v sobotu odpoledne a v noci na neděli.

Foto Jan Luxík

Štítky volby, České Budějovice, zastupitelstvo, senát

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.