pondělí 26. října 2020 Erik

VOLBY 2020: KSČM bude poprvé chybět v krajském zastupitelstvu. Musíme být čitelnější a srozumitelnější, říká lídr

Následující čtyři roky budou poprvé v krajském zastupitelstvu na jihu Čech chybět komunisté. Celé sobotní sčítání se pohybovali kolem pětiprocentní hranice nutné pro zisk mandátu. Nakonec dostali od Jihočechů pouze 4,77 procenta hlasů a komunistická strana tak opustí zastupitelské lavice. Podle lídra KSČM v Jihočeském kraji Radka Nejezchleba je nutné, aby strana byla v příštích volbách čitelnější a srozumitelnější pro voliče.

„Bohužel nám scházelo málo, abychom se dostali přes hranici pěti procent nutnou k zisku mandátů. Po čtyři následující roky budeme poprvé v historii v Zastupitelstvu Jihočeského kraje scházet. Výsledky ukázaly a to nejen u nás v kraji, ale v celorepublikovém měřítku, že neumíme oslovit nové voliče. Nyní je zapotřebí zvednout hlavu a bojovat dál,“ shrnul Radek Nejzchleb výsledek voleb.

Podle něho je nyní zapotřebí zjednat nápravu. „K výsledku voleb je třeba postavit se čelem a musíme je nazvat za neúspěšné. Ano, je to velký propad a je třeba najít cestu k nápravě. A k tomu bude změna nutná. Nelze již přešlapovat na místě, musíme být pro voliče čitelnější a srozumitelnější. Na tom je nutné začít pracovat již teď, jestliže tedy chceme příští rok uspět ve volbách do Poslanecké sněmovny,“ uzavřel.

Do krajského zastupitelstva se dostalo sedm subjektů. ANO (18,12 % hlasů) těsně porazilo ODS (17,52 % hlasů). Piráti získali 12,85 % hlasů, koalice TOP 09 a KDU-ČSL 10,45 % hlasů, ČSSD 8,74 %, Starostové a nezávislí 7,38 % a Jihočeši 6,54 %. Do zastupitelstva se letos nedostala KSČM, SPD nebo také Trikolora.

ČTĚTE TAKÉ: Vše podstatné týkající se voleb na jihu Čech

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto KSČM

Štítky volby, Jihočeský kraj, zastupitelstvo, KSČM, Radek Nejezchleb

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Richter

DOSTALI jte odme mne hlas tak se snažte máte na to rok a ten slogan z letoška nechte MLADÍ musí opravdu DĚLAT rukama a ne hlavou

neděle, 4. října 2020, 16:27

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.