pondělí 26. října 2020 Erik

VOLBY 2020: Kampaň skončila, začíná práce, říká lídryně jihočeské Trikolory. Výsledek nepovažuje za neúspěch

Zastupitelská lavice zůstane zapovězena v dalších čtyřech letech jihočeské Trikoloře, která v uplynulých volbách získala 3,49 procenta hlasů. I přesto její lídryně v Jihočeském kraji Ivana Kerlesová hodnotí výsledky pozitivně.

„Volby skončily a my se namísto kampaně můžeme soustředit na práci samotnou. V jižních Čechách budeme pokračovat v budování spolku Pro dostavbu Jaderné elektrárny Temelín, který už čítá desítky členů. Začneme rozvíjet z pozice jednotlivců nápad na vybudování skleníků u této elektrárny, v nichž bychom celoročně pěstovali plodovou zeleninu,“ shrnula Ivana Kerlseová po volebním víkendu a dodala: „Připravíme plán na osvětovou kampaň, v níž chceme veřejnost upozornit na přednosti učňovských oborů a výhody řemeslných profesí. Budeme se dále zastávat zdravotních sester, které si stěžují na špatné pracovní podmínky.“

ČTĚTE TAKÉ: Vše podstatné týkající se voleb na jihu Čech

Ve svém pondělním vyjádření Kerlesová také zmínila, že je podle ní strana neprávem označována za extrémistickou. „Vy, co nás znáte, víte, že jsme normální lidé. A že jsme neprávem médii nálepkováni jako „náckové“, „rusofilové“ nebo „homofobové“. Jsme ti, kteří pro své děti chtějí lepší budoucnost než tu, která je čeká při nynější politické konstelaci. Jsme lidé, kteří mají odvahu bojovat proti progresivismu, který se schovává za slovy „rovnost“ nebo „humanismus,“ uzavřela.

Trikolora se v krajských volbách dostala do zastupitelstva pouze ve Zlínském kraji, kde kandidovala v koalici se Soukromníky. „Největší strach z Trikolory mělo pochopitelně SPD. Ukázalo se, že strana Tomia Okamury je v rámci krajů ukotvenější. Pro voliče je i tak velmi složité rozlišit mezi SPD a Trikolorou, jelikož obě strany nabízí víceméně to samé. Pokud by Václav Klaus mladší s Trikolorou chtěl uspět, musí si najít něco speciálního, čím oslovit a nabídne to pouze on a ne jiné politické strany. Z mého pohledu je zisk mandátů v jednom kraji úspěch,“ ohodnotil výsledek Trikolory v celorepublikovém měřítku politolog Miloš Gregor.

Hodnocení článku je 32 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Trikolora

Štítky volby, Jihočeský kraj, zastupitelstvo, Trikolora, Ivana Kerlesová

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.