středa 13. listopadu 2019 Tibor

Vyhledávání

Nalezené články: "Město před sto"

MĚSTO PŘED STO: Za T.G.M se hodně pilo. U nás převažovalo pivo

Historik Jan Schinko sepsal poslední díl seriálu Město před sto, který po celý rok reflektoval stoleté výročí republiky. Ke konci roku patří oslavy, a proto se dnešní díl věnuje budějckým hospodám a barům.

MĚSTO PŘED STO: Soužití Čechů a Němců nebylo jednoduché

Němci byli součástí Českých Budějovic už od dob jeho vzniku. Vzájemné soužití s českými obyvateli ale nebylo vždy růžové.

MĚSTO PŘED STO: I když se v Besedě řešila politika, měla hlavně široký rozsah kulturní a hospodářský

Budějcká Drbna přináší osmý díl seriálu, který vznikl ve spolupráci s historikem Janem Schinkem u příležitosti stoletého výročí republiky. Jaké proměny se ve městě za sto let odehrály? Nyní se zaměříme na budějckou Besedu.

MĚSTO PŘED STO: Z Paříže přišlo mikádo, bohatí muži byli vybaveni obleky

Další díl speciálního seriálu Město před sto se tentokrát podíval na prvorepublikové oblékání. Pánové nosili obleky, klobouky a do módy přišlo mikádo.

MĚSTO PŘED STO: Radnice měla za první republiky dobré metaře. Před nimi se neodvážil odhodit papírek ani nevycválaný výrostek

Budějcká Drbna přináší osmý díl seriálu, který vznikl ve spolupráci s historikem Janem Schinkem u příležitosti stoletého výročí republiky. Jaké proměny se ve městě za sto let odehrály? Nyní se zaměříme na pořádek v Českých Budějovicích.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Město před sto"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Město před sto"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.