pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Vyhledávání

Nalezené články: "jantar"

Troška plazmy, čtyřicet minut pohody a lízátko 

Každý máme šanci pomáhat. Stačí se jen rozhodnout. Stejně jako to udělala i Eva Čejková Vašková, která si vybrala darovat plazmu. Svoji zkušenost s budějckou ordinací Plasmafery, ale i samotným odběrem, popsala v článku. Po jeho přečtení je jasné,...

Vědci objevili nové druhy hmyzu v jantarech, pojmenovali je po členech Rolling Stones

Tříčlenný mezinárodní tým entomologů z Čech, Německa a USA se rozhodl vzdát poctu světové rockové legendě. Sedm nově objevených starobylých druhů hmyzu nazvali vědci podle jmen všech, současných i bývalých, členů skupiny Rolling Stones.

DRBNA VĚDÁTORKA: Za vílí kruhy nemohou bohové kráčející po světě

Středa vědy je nám třeba. Dnes se podíváme na vysvětlení pozoruhodného přírodního úkazu a také na jeden velmi zajímavý objev, který má na svědomí slovenský paleontolog.

DRBNA VĚDÁTORKA: Může být v naší galaxii mimozemský život?

Je tu opět středa, a to je čas na naše pravidelné vědecké okénko. Ve světě vědy se totiž stále něco děje. Tentokrát se podíváme na nové možné útočiště mimozemského života a na dinosauří ocas nalezený v kusu jantaru.

Světlý ležák Pardál Echt je evropskou pivní hvězdou

Světlý ležák Pardál Echt z pivovaru Budějovický Budvar získal bronzovou medaili v prestižní soutěži European Beer Star. Výsledky 12. ročníku soutěže byly ve středu vyhlášeny na významném pivovarnickém veletrhu BrauBeviale v Norimberku.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "jantar"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "jantar"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.